• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo sprendimas neleisti atsistatydinti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovui Žimantui Pacevičiui pakerta pasitikėjimą valstybės institucijomis, o pats pareigūno „nenoras“ dirbti atspindi prezidentės Dalios Grybauskaitės kadrų politiką, mano politologai.

REKLAMA
REKLAMA

Politikos apžvalgininkas Giedrius Kiaulakis portalui Balsas.lt sakė nemanąs, kad Ž. Pacevičiaus epopėja užsitęs taip pat, kaip buvusio Aukščiausiojo Teismo pirmininko Algirdo Greičiaus atvejis, kuomet praėjusios kadencijos Seimas metodiškai atmetinėjo prezidento Valdo Adamkaus teikimus atleisti minėtą vadovą.

REKLAMA

„Sunku pasakyti, ką visa tai reiškia. Kažkam gal jis (Ž. Pacevičius, Balsas.lt) asmeniškai patinka, kažką norima parodyti prieš rinkimus. Kažkokį signalą čia sunku įžvelgti. Įdomu yra tik tai, kad tai vienas pirmųjų A-18 kategorijos pareigūnų, kuris ima ir „nebenori dirbti“ jau po pirmos kadencijos. Atsimenant Valstybės saugumo departamento vadovus Arvydą Pocių arba Povilą Malakauską, kurie laikėsi įsikibę į kėdę dantimis, arba Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos vadovų situaciją – įdomu. Manau, „nenoras“ yra susijęs su šalies vadovės kadrų politika.

REKLAMA
REKLAMA

Politikos tyrimų ir analizės instituto vadovas Marius Ulozas mano, kad Seimui neatleidus iš  pareigų kadenciją baigusio STT vadovo, susidaro papildoma įtampa prieš artėjančius Seimo rinkimus. Šią situaciją, anot politologo, reiktų vertinti tiek iš politinės, tiek iš teisinės pusės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Visų pirma, įstatymai turėtų būti pakeisti taip, kad niekas nebūtų verčiamas dirbti prieš savo valią, nes sveikas protas sako, kad jeigu žmogus nepareiškė noro dirbti arba nenori darbo tęsti, jo niekas priversti negali, net Seimas savo balsavimu.

REKLAMA

Kalbat apie politinę situacijos potekstę, toks Seimo žingsnis šiek tiek „pastato į vietą“ Prezidentę, kuri šią savaitę gana aktyviai įsijungė į Seimo rinkimų kampaniją – stipriais komentarais ir kaltinimais, nukreiptais prieš kai kurias opozicines partijas. Kita vertus, papildomas laikas atleisti Ž. Pacevičių iš užimamų pareigų iki kito teikimo, o jis tikrai bus, leis geriau paanalizuoti situaciją bei tikruosius nenoro tęsti pradėtų darbų motyvus.

REKLAMA

Bet kuriuo atveju, paprastam rinkėjui tokia situacija atrodo absurdiška ir nekelia pasitikėjimo valstybės institucijomis“, – portalui Balsas.lt akcentavo M. Ulozas.

Seimas antradienį netikėtai nepritarė prezidentės D. Grybauskaityės dekretui dėl Ž. Pacevičiaus atleidimo iš pareigų pasibaigus kadencijai. Kol bus paskirtas naujas vadovas, tarnybai laikinai vadovaus STT direktoriaus pirmasis pavaduotojas Saulius Urbanavičius.

Ž. Pacevičius STT vadovo pareigas eina nuo 2007 metų spalio 17 dienos, jo penkerių metų kadencija baigsis šių metų spalio 17 dieną.

Taip pat skaitykite:

„Transparency International“ dėl Ž. Pacevičiaus: pranešančiųjų apie korupciją sumažėjo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų