• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei parlamentarai pademonstruos raumenis ir pilietinę poziciją, ateityje prisidirbę politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai nebegalės gauti išeitinių kompensacijų, pareigų atsisakydami savo noru.

REKLAMA
REKLAMA

Po "Vakarų ekspreso" publikacijų atitinkamas Vietos savivaldos įstatymo pataisas parengė klaipėdietis parlamentaras Evaldas Jurkevičius. Jis vakar tikino, kad teisės akto pakeitimas jau užregistruotas.

REKLAMA

Sujudimas kilo po to, kai dviejų mėnesių algos dydžio, apie 20 tūkst. litų neatskaičius mokesčių, išeitinę kompensaciją gavo neblaivi automobiliu avariją padariusi ir, įtariama, kyšį policininkams siūliusi Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Paulauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Savo ruožtu vakar į Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūrą su prašymu stabdyti kompensacijos valdininkei skyrimą kreipėsi ir uostamiesčio Tarybos narys Naglis Puteikis.

Užregistravo pataisą

E. Jurkevičius "Vakarų ekspresui" buvo žadėjęs, kad pasidomės ydinga tvarka, pagal kurią net ir valstybės tarnautojo vardą pažeminę politinio pasitikėjimo valdininkai gauna kompensacijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Politikas įvardijo du įstatymus, kurie D. Paulauskienės atveju reglamentuoja atleidimą iš pareigų: tai - Valstybės tarnybos ir Vietos savivaldos įstatymai.

Pirmasis draudžia išmokėti išeitines kompensacijas, jei žmogus traukiasi savo noru, o antrasis tai leidžia daryti.

REKLAMA

"Mano manymu, Valstybės tarnybos įstatymas yra viršesnis. Tačiau Vietos savivaldos įstatyme palikta landa, pro kurią ir "išlenda" asmeninio, politinio pasitikėjimo valdininkai. Tuo naudojamasi. Tad D. Paulauskienės atveju, vadovaujantis minėtu įstatymu, dviejų mėnesių algos dydžio kompensacija lyg ir galėjo būti skiriama", - sakė politikas.

REKLAMA

Seimo narys įsitikinęs, kad abu įstatymai vienas kitą dubliuoja, tad užregistravo Vietos savivaldos įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo būtų panaikinta ta įvardyta "landa".

"Sieksiu, kad tas straipsnis dėl atleidimo aplinkybių ir kompensacijų būtų pripažintas niekiniu. Projektas užregistruotas, o kada jis bus įtrauktas į posėdžių darbotvarkę, - spręs Seimo valdyba", - į kolegų sąmoningumą apeliavo klaipėdietis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Raštas prokurorams

Tuo metu N. Puteikio rašte prokurorams teigiama, kad Klaipėdos miesto taryba neturėjo teisės išmokėti išeitinę pašalpą savo noru iš darbo pasitraukusiai tarnautojai.

"Klaipėdos miesto savivaldybės taryba, praėjusią savaitę savo noru iš pareigų pasitraukusiai D. Paulauskienei nutardama išmokėti dviejų mėnesių atlyginimo dydžio išeitinę išmoką, grubiai pažeidė Valstybės tarnybos įstatymą. Pagal minėtą Įstatymo 5 straipsnį valstybės tarnautojams socialinės garantijos - šiuo atveju išeitinės pašalpos klausimą - reglamentuoja išimtinai tik Valstybės tarnybos įstatymas", - rašoma politiko skunde.

REKLAMA

Anot N. Puteikio, Valstybės tarnybos įstatymo 41 straipsnis vienareikšmiškai ir kategoriškai draudžia išeitines išmokas politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojams, kurie atsistatydina savo iniciatyva.

"Valstybės tarnybos įstatymas numato tik tris atvejus, kada išmokama 2 atlyginimų dydžio išeitinė išmoka: kai į tarnautojo vietą teismo sprendimu grąžinamas anksčiau jas ėjęs valstybės tarnautojas, kai netenkama darbingumo ir kai dėl laikinojo nedarbingumo valstybės tarnautojas nedirba nustatytą dienų skaičių per metus", - teigia Tarybos narys.

Jis kreipėsi ir į Vyriausybės atstovo Klaipėdos apskrityje tarnybą, prašydamas sustabdyti išeitinės pašalpos išmokėjimą D. Paulauskienei, imtis priemonių dėl minėto Tarybos sprendimo panaikinimo bei dėl neteisėtai išmokėtų pinigų sugrąžinimo į savivaldybės biudžetą.

Denisas Nikitenka

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų