Pralaimėjimo kartėlis savaip veikia įvairius politikus, Kai kurie jų teigia vis tiek laimėję, kiti kaltina rinkėjus kvailumu. Pralaimėjusių partijų lyderiai atsistatydinti neskuba. Kai kas ragina rinkėjus pasitikrinti psichiką.
„Nesusiprato“, – nesunkiai buvo galima išskaityti Panevėžio miesto mero socialdemokrato Povilo Vadopolo veide. Nedžiuginantys preliminarūs rinkimų rezultatai išmušė iš pusiausvyros visą dieną ramybe spinduliavusį merą. „Jaučiamės gerai, nes mūsų neveikia pilnatis – ne taip, kaip rinkėjus, – apie dešimtą vakaro socialdemokratų būstinėje pareiškė P. Vadopolas. – Niekas tiek daug nenuveikė panevėžiečių labui, kiek socialdemokratai. Jei rinkėjai šito nesupranta, nebeverta apie tai ir kalbėti. Išvadas dėl panevėžiečių pasirinkimo padarys psichiatrai“, - praneša dienraštis „Sekundė“.
Panevėžio rinkėjų simpatijas Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams taip įvertino vos prieš keturis mėnesius į mero pareigas „įšokęs“ socialdemokratas Povilas Vadopolas.
Iš valdančiosios koalicijos į neparlamentinę opoziciją nublokštų socialliberalų lyderis Artūras Paulauskas savo atsakomybės pripažinti irgi neskuba.
Per spalio 12 d. daugiamandatėje rinkimų apygardoje vykusius Seimo rinkimus NS gavo 3,65 proc. balsų. Partija neįveikė būtino 5 proc. rinkimų barjero.
Naujosios sąjungos pirmininkas BNS tvirtino nemanąs, kad jo atsistatydinimo iš partijos pirmininko posto klausimas būtų pirmaeilis, tačiau sakė jį svarstysiąs.
Neaiški lieka ne tik partijos lyderio, bet ir pačios partijos ateitis. A. Paulausko teigimu, apie partijų jungimąsi mėginta kalbėtis su liberalcentristais, kai kuriomis kitomis partijomis, tačiau jungimosi planų paversti realybe nepavykę.
„Mes daug pastangų dėjome, kad stambėtų tos politinės jėgos. (...) Nepavyko. Matyt, ne taip lengva šitą procesą išjudinti“, – svarstė buvęs Seimo pirmininkas.
Pilietinės demokratijos partijos (PDP) vadovas portalui „Balsas.lt“ porinkiminę naktį sakė, kad balsavusių rinkėjų apklausos, pasak kurių jo partija nepatektų į Seimą, gavusi mažiau nei du procentus balsų, rodo keistą žmonių pasirinkimą.
A. Matulevičių nustebino aukšti socialdemokratų ir Darbo partijos reitingai. „Po to, ką darė Gedimino Kirkilo Vyriausybė, po to, kai Darbo partijos lyderiui iškeltos bylos, kai jis darė nusikaltimus ir slėpėsi nuo teisėsaugos, rinkėjų elgesys yra labai keistas. Laimėjo „valstybininkų“ klanui naudingi pasirinkimai. Tautos prisikėlimo partija irgi jų sugalvotas projektas. Andrius Kubilius gali nesidžiaugti, nes konservatoriai, formuojant koaliciją, tikrai liks už borto“, - apmaudavo politikas.
2004 m. rinkimuose didžiausią pyrago gabalą atsiriekusios, o šįkart daug kuklesniais rezultatais turėjusios tenkintis Darbo partijos lyderis V. Uspaskichas irgi sako, kad nepralaimėjo. „Prisiminkite, kažkada socialdemokratai buvo laimėję devyniasdešimt mandatų, o liko su devyniais. Mes, po vienmandačių apygardų rezultatų, net jei ši apklausa būtų tiksli, tikimės sukaupti dvidešimt mandatų ir tai būtų sėkmė. Juk turėtume beveik tą patį skaičių vietų Seime, kaip ir dabar“, - sakė V. Uspaskichas, nors per praėjusius rinkimus DP buvo laimėjusi 39 vietas. Tik vėliau, V. Uspaskichui pasislėpus nuo teisėsaugos Rusijoje, frakcija „aptrupėjo“.
V. Uspaskichas pripažino, kad jam iškeltos bylos paveikė blogai, tačiau jos sufabrikuotos, ir jis tai įrodysiąs.