• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Politikai bijo referendumo

Seimo sudaryta tarpžinybinė darbo grupė, kuri įpareigota ištaisyti prieštaravimus tarp Konstitucijos ir dvigubą pilietybę įteisinančių įstatymų, veikiausiai siūlys keisti pastaruosius, o ne pagrindinį šalies įstatymą, rašo „Kauno diena “. 

REKLAMA
REKLAMA

Kaip žurnalistams vakar sakė šios darbo grupės narys Seimo žmogaus teisių komiteto pirmininkas Arminas Lydeka, jis mato kelią, kaip išvengti referendumo Konstitucijai keisti ir ištaisyti pernai lankritį Konstitucinio teismo įvardytus pilietybę įteisinančių įstatymų prieštaravimus.

REKLAMA

„Pirmiausia reikia bandyti taisyti pilietybės įstatymą, ir taisyti tokiu būdu, kad jis atitiktų Konstitucinio Teismo nurodymus – ištaisytų prieštaravimus, kad būtų išsaugotas pagrindinis principas ir numatyti tie reti atskiri atvejai, kada vienas ar kitas asmuo turi teisę turėti ne tik Lietuvos, bet dvigubą pilietybę. Jeigu darbo grupė tokį sprendimą suras, tokiu atveju neturėtume rengti referendumo, o Seimui pateiksime pataisytą pilietybės įstatymą“, – sakė A.Lydeka.

REKLAMA
REKLAMA

Darbo grupė, kurioje be išeivių ir Seimo narių, taip pat dirba teisinių institucijų atstovai, ketina nagrinėti ir anksčiau skelbtus siūlymus.

„Mes turėjome daug diskusijų dėl visų siūlomų iniciatyvų – tai ir referendumo organizavimo, ir Vidaus reikalų ministerijos teikiamo projekto, ir Seimo nario Andriaus Kubiliaus įregistruoto projekto. Darbo grupė turės išnagrinėti visus tuos pasiūlymus bandydama išspręsti šitą klausimą“, – sakė šiai grupei taip pat priklausanti valstiečių liaudininkų frakcijos narė Laima Mogenienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šią savaitę Seime posėdžiaujanti Pasaulio lietuvių ir Seimo komisija ragina Seimą dvigubos pilietybės klausimą spręsti kuo skubiau. Tai atsispindės planuojamoje patvirtinti komisijos rezoliucijoje.

„Mes turime daugybę atvejų, kai matome Konstitucinio Teismo išaiškinimo pasekmes tremtinių vaikams, lietuvių šeimų užsienyje gimusiems vaikams, tikrai labai labai daug skaudžią atvejų, kuriuos pluoštais gauname iš įvairių pasaulio šalių“ – sakė L.Mogenienė.

Šiuo metu Konstitucijos 12 straipsnio 2 dalyje galimybė turėti dvigubą pilietybę numatoma tik išimtiniais atvejais. Dvigubos pilietybės klausimas yra itin aktualus užsienio lietuviams – tapę valstybės, kurioje gyvena, piliečiais jie iškart praranda Lietuvos pilietybę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų