• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seminare Vidaus reikalų ministerijoje aptarta jau šiais metais turinti prasidėti Lietuvos policijos įstaigų sistemos pertvarka.

REKLAMA
REKLAMA

Policijos generalinio komisaro pavaduotojo Kęstučio Lančinsko teigimu, nuo šių metų spalio bus pradėtas teritorinių policijos įstaigų pertvarkymas, o iki 2009-ųjų pirmo pusmečio pabaigos planuojama pertvarkyti Policijos departamento ir specializuotų policijos įstaigų veiklos organizavimo principus.

REKLAMA

Policijos įstaigų valdymas turėtų būti pertvarkytas į dviejų pakopų sistemą. Žemesnės pakopos policijos komisariatai nebeturės juridinio asmens statuso, o visa su šiuo statusu susijusi veikla bus perduota aukštesnės pakopos - apskričių policijos komisariatams.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 82 policijos ir vyriausieji policijos komisariatai, o apskričių komisariatų nėra. Atlikus pertvarką numatoma įkurti dešimt apskričių komisariatų. Rajoniniai policijos komisariatai liks, bet jie bus prijungti prie apskričių komisariatų. Mažuose miesteliuose veikiančios policijos nuovados taip pat išliks.

REKLAMA
REKLAMA

Apskričių komisariatai tirs sunkius ir itin sunkius nusikaltimus (pavyzdžiui, plėšimus, padarytus su šaunamuoju ginklu bei tyčines žmogžudystes). Teritoriniai policijos komisariatai taip pat dalyvaus tokių nusikaltimų tyrimuose.

Šalies teritorija nuo 1994-ųjų yra suskirstyta į Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Tauragės, Telšių ir Utenos apskritis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas trečiadienį vykusiame seminare tikino, jog dėl numatomų pertvarkų nė vienas kompetentingas pareigūnas neliks be darbo. Teritorinių policijos įstaigų valdymo ir veiklos pertvarka, anot jo, neturėtų gąsdinti pareigūnų, kadangi įstaigoms pereinant į kitą - aukštesnį lygį, aukštesniame lygyje atsidurs pareigybių kategorijos, didės darbuotojų atlyginimai.

REKLAMA

Pasak K.Lančinsko, galimi įvairūs naujojo policijos valdymo modelio variantai, tačiau pasirinktas tas, kuris, specialistų manymu, geriausiai atitinka šiandien galiojančią teisinę bazę ir viešojo administravimo sistemą.

Seminare „Policijos įstaigų sistemos valdymas: kurį kelią pasirinkti“ dalyvavo Policijos departamento, teritorinių komisariatų vadovai, Generalinės prokuratūros, Prezidentūros, Vyriausybės, profesinių sąjungų ir savivaldybių asociacijos atstovai bei ekspertas iš Suomijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų