Policijos pareigūnės ant oranžinių dviračių rėmų specialiais prietaisais graviravo identifikacijos numerius ir užklijavo lipdukus su užrašu „Įregistruotas policijoje“. Per kelias valandas iš viso pažymėta apie šimtą dviračių transporto priemonių.
Ant dviračių esantys užrašai perspėja vagišius, kad dviratis yra pažymėtas ir yra policijos identifikavimo sistemoje, taip atgrasant nuo pagundos pasisavinti jį. Pasak Klaipėdos miesto bendruomenės pareigūnių, dviračių žymėjimas – tai viena iš prevencinių priemonių, apsauganti nuo ilgapirščių. Radus pažymėtą dviratį, jis identifikuojamas nustatant šios transporto priemonės savininką, tad grąžinimas teisėtam savininkui neužtrunka.
„Pažymėtais oranžiniais dviračiais greitai galės naudotis pajūrio gyventojai bei poilsiautojai. Artimiausiu metu Klaipėdoje, Palangoje ir Neringoje bus įrengta iki dvidešimt dviračių dalinimosi stotelių, kuriose bus galima išsinuomoti dviratį poilsiui ar kelionei. Pradėję sezoną svarstysime apie plėtros galimybes. Taip pat esame pasiruošę bendradarbiauti su pajūrio verslininkais, įkuriant dviračių dalinimosi stoteles svarbiausiuose taškuose“, – sakė „CityBee“ direktorius Lukas Yla, nurodęs, kad sistema turėtų vėliausiai startuoti iki Palangos vasaros sezono pradžios.
Šiemet Palangos vasaros sezono atidarymas numatytas gegužės 26-28 dienomis.
Kaune esantys oranžiniai dviračiai apsaugoti ne tik identifikacijos numeriu, bet ir išmaniąja spyna, kuri kabinama prie dviračio rėmo. Pasak L. Ylos, tokia pat saugos sistema veiks ir pajūryje – dviračius bus galima atrakinti tik išmaniąja „CityBee“ programėle per „Bluetooth“ ryšį. Tai patogu, nes saugiai dviratį galima palikti ne tik stotelėje, bet ir kitose vietose, pavyzdžiui, norint apsilankyti parduotuvėje.
Dviračių saugumu susirūpinusiems gyventojams policija primena, kad norint pažymėti dviratį, tai gali padaryti ir gyventojai. Tam reikia turėti dviratį, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir dviračio įsigijimo dokumentą. Žymėjimas ir įtraukimas į žymėtų daiktų duomenų bazę yra nemokamas.