Policijos departamento duomenimis, praėjusiais metais naudojant pirotechnikos priemones sužaloti 26 žmonės, iš jų - 12 nepilnamečių. Vilniaus apskrityje sužalota 14 žmonių, penki iš jų - nepilnamečiai.
Policija teigia, kad skaudžiausios nelaimės įvyksta naudojant ar gaminant savadarbius pirotechninius gaminius ir nesertifikuotus gaminius. Tokie gaminiai gali būti mirtinai pavojingi. Šie gaminiai nėra išbandomi, todėl nežinoma, nei kokiu atstumu, nei kokia kryptimi skris šūvis, nežinoma kokia sprogimo jėga. Pareigūnai ragina nenaudoti savadarbių pirotechninių gaminių ir nebandyti patiems jų pasigaminti.
Policijos departamentas su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu patvirtino bendrą prevencinių veiksmų planą gruodžio 16 - sausio 3 dienomis.
Didžiausią dėmesį pareigūnai ketina skirti pirotechnikos priemonių naudojimui ir prekybai. Bus tikrinamos pirotechnikos priemonių prekybos vietos: turgavietės, kioskai, taip pat paauglių susibūrimo vietos ir pan.). Policija žada atidžiai kontroliuoti, kad prekiautojai nepardavinėtų pirotechnikos gaminių nustatyto amžiaus dar nesulaukusiems asmenims.
Pirmos kategorijos fejerverkus gali įsigyti ir juos naudoti ne jaunesni kaip 14 metų asmenys, antros kategorijos - ne jaunesni kaip 16 metų asmenys, trečios kategorijos, T1 ir P1 kategorijų civilines pirotechnikos priemones - ne jaunesni kaip 18 metų asmenys, ketvirtos kategorijos fejerverkus, T2 ir P2 kategorijų civilines pirotechnikos priemones - tik pirotechnikai.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama