• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukmergės gyventojo automobilį sustabdę policininkai visiškai blaiviam vyrui nustatė girtumą. Prašymas nuvežti jį patikrinti kraują buvo atmestas. Pasakyta: važiuok pats, rašo „Lietuvos žinios“.

REKLAMA
REKLAMA

Ukmergėje gyvenantis Andrius (pavardė redakcijai žinoma) kasdien važinėja į Vilnių. Vyras ten dirba. Gruodžio 11-ąją jis išvažiavo iš darbo anksti. Žmona laukėsi, ir gimdymas galėjo prasidėti bet kurią akimirką. Paskambinęs namo Andrius pranešė, kad grįš apie 16 val., tačiau likimas, o tiksliau likimo vaidmenį vaidinę uniformuoti pareigūnai jam pakišo koją.

REKLAMA

Paprašė papūsti

Kelio Vilnius-Panevėžys 20-ajame kilometre, netoli "Villon Meridien" viešbučio, Andrių pasivijo patrulių ekipažas. Sustabdę jo vairuojamą "Opel Astra" pareigūnai paaiškino, kad jiems užkliuvę labiau nei leistina užtamsinti priešakiniai ir šoniniai stiklai. Andrius su kaltinimu sutiko, tačiau paaiškino, kad automobilis ne jo, o bendrovės, kurioje dirba.

REKLAMA
REKLAMA

Gal tuo incidentas ir būtų pasibaigęs, tačiau policininkai pasakė, kad šiuo metu vykdoma akcija, nukreipta prieš neblaivius vairuotojus. Todėl visų sustabdytųjų jie prašantys papūsti į alkotesterį. Alkoholio, kaip teigia, nė neragavęs Andrius mielai sutiko. "Papūčiau, ir alkotesteris parodė 0,7 promilės", - LŽ pasakojo šoko ištiktas vyras. - Nebuvau nieko gėręs, tad paprašiau, kad leistų papūsti dar kartą. Galbūt alkotesteris buvo sugedęs ar dar kažkas, nežinau." Policininkai prašymą atmetė. Pasak Andriaus, jie teigė, kad "nėra ko gadinti alkotesterio atmintį". Visiškai sutrikęs Andrius pasiprašė nuvežamas patikrinti kraujo. Tačiau ir šis prašymas pareigūnams nepatiko. "Jie man pasakė: važiuok pats, - stebėjosi Andrius. - Aš jiems aiškinau, kaip galiu sėsti prie vairo, kai man jau nustatytas lengvas girtumo laipsnis, - pareigūnai turės teisę vėl mane stabdyti ir bausti." Policininkai nesutrikę liepė ką nors išsikviesti ir įspėjo, kad jei nenuvyks duoti kraujo per valandą, tai jau nieko nebegalės įrodyti. Pasak Andriaus, pareigūnai kalbėjo įžūliai, netgi tvirtino, kad nuo jo esą sklinda alkoholio kvapas. "Jei jiems taip atrodė, tai kodėl liepė pažiam važiuoti", - retoriškai klausė vyras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mašiną paliko

Andrius pasirašė, kad nesutinka su surašytu dėl neblaivumo protokolu, ir skubiai paskambino kolegai. Šis, supratęs, kad padėtis tikrai rimta, atlėkė iš karto. Abu vyrai nuvažiavo į Priklausomybės ligų centrą. "Suspėjome per tą valandą. Andriaus mašiną palikome magistralėje su įjungtais avariniais signalais. Grįžę daugiau kaip po valandos policininkų toje vietoje neberadome. Laimė, niekas automobilio nepavogė ir nesugadino", - sakė Valdas (pavardė redakcijai žinoma). Andriaus kolega tiesiog negalėjo patikėti, kad pareigūnai gali šitaip elgtis su žmonėmis. "Tiesiog šokiravo jų akiplėšiškumas", - sakė Valdas.

REKLAMA

Andrius namo grįžo gerokai pavėlavęs. Skubėdamas jis labai nerimavo dėl žmonos. "Laimė, gimdymas prasidėjo tik kitą dieną. Jei tai būtų įvykę išvakarėse, žmona būtų likusi visiškai viena", - sakė Andrius.

Medikai: blaivus

Priklausomybės ligų centre Andriui pirmiausia liepė papūsti į alkotesterį, kuris parodė nulį promilių. Tuomet dar buvo paimtas kraujo mėginys. Specialisto išvadoje, kurią vyras gavo šią savaitę, rašoma: "kraujyje etilo alkoholio nerasta." Tačiau Lietuvos eismo priežiūros tarnybos viršininkas Saulius Skvernelis LŽ paaiškino, kad esant dviem priešingoms išvadoms - policijos ir medikų - gali būti skirta ekspertizė nustatyti, kuri pažyma teisinga. "Patikrinsime alkotesterio atmintį, tada paaiškės, kada jis pūtė į pareigūnų prietaisą. Paskui reikės tikrinti, kuriuo metu jis kreipėsi į medikus", - aiškino S.Skvernelis.

REKLAMA

Pasak viršininko, policininkai jokių pažeidimų nepadarė. Remiantis vyriausybės nutarimu, jų darbas tik nustatyti girtumą. Toliau, jei pageidauja, vairuotojas turi pats vykti pas gydytoją ir už savo pinigus duoti kraujo mėginį. "Policininkai nėra įpareigoti ir nutempti vairuotojo automobilį į kokią nors aikštelę. Kartais žmonės prašo tai padaryti, bet ne kiekvienas pareigūnas nori sėsti prie svetimo automobilio vairo", - LŽ sakė S.Skvernelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taigi formaliai pareigūnai nieko netinkamo nepadarė. Andriui dar teks aiškintis Ukmergės eismo priežiūros tarnyboje įrodinėjant savo nekaltumą. Tačiau, ar pareigūnai tikisi, kad gyventojai juos gerbs ir mylės, jei jie neparodys bent menkiausio noro būti ne tik griežtais baudėjais, bet ir pagalbininkais. Gal todėl Lietuvoje policija iki šiol suvokiama kaip represinė, o ne žmonėms tarnaujanti struktūra.

Lina Vyšniauskienė 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų