• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vos 20 metų Edgars sutikome viename iš lietuvių itin pamėgtų Jūrmalos paplūdimių. Nuo poilsiautojų akių nenuleidžiantis vaikinas skyrė keletą minučių pokalbiui apie šį, daug kam gana egzotiškai skambantį, darbą.

51

Vos 20 metų Edgars sutikome viename iš lietuvių itin pamėgtų Jūrmalos paplūdimių. Nuo poilsiautojų akių nenuleidžiantis vaikinas skyrė keletą minučių pokalbiui apie šį, daug kam gana egzotiškai skambantį, darbą.

REKLAMA

Rygoje gyvenantis gelbėtojas atskleidė savo darbo užkulisius, papasakojo apie kasdienius iššūkius ir tai, kodėl apsisprendė įsidarbinti Jūrmaloje. Nepaisant to, kad bene visą dieną jam tenka praleisti paplūdimyje, Edgars tikina laiko poilsiui per daug nepasitaiko.

Suprasti galima, ypač tik prasidėjus sezonui, kai gerų orų ir jūros gaivos išsiilgę poilsiautojai dažnai pamiršta atsargumo jausmą. O tada jau tenka įsikišti gelbėtojams. Svarbiausia, kad tą pavyktų padaryti laiku.

- Ką galėtumėte pasakyti apie šio vasaros sezono pradžią?

- Jaučiasi, kad žmonės išsiilgę gerų orų. Daug kas prie jūros atsineša alkoholio, iškart bando nuplaukti kuo toliau. O čia ir slypi didžiausia problema. Žmonės neapskaičiuoja savo jėgų. Šiemet jau teko padėti keliems „plaukikams“ sugrįžti į krantą. Džiugu, kad išvengta nelaimių.

REKLAMA
REKLAMA

- Kiek gelbėtojų užtikrina poilsiautojų saugumą vienu metu?

- Dirbame trise šioje zonoje. Vienas patruliuoja vandenyje, kitas stebi iš bokštelio, trečias yra arčiau paplūdimio. Įprastai dirbame keturiese. Dabar tik sezono pradžia.

REKLAMA

- Kas kelia daugiau problemų gelbėtojams – vyrai ar moterys?

- Pasakysiu taip – vyrai daugiausia problemų sukelia dėl alkoholio vartojimo, o moterys nebent jei nesužiūri mažų vaikų. Vaikai nubėga paskui kamuolį ir žiūrėk jau pasimetė. Tas pats ir vandenyje, iki kamuolio kur giliau nubėga, o atgal sugrįžti pritrūksta jėgų. Su vaikais reikia būti itin atsargiems.

- Ar poilsiautojai klauso gelbėtojų nurodymų?

- Kai žmogus per daug užtikrintas savo jėgomis arba yra išgėręs, kyla problemų. Vienas sakė, kad yra profesionalus plaukikas ir prašė palikti ramybėje. Paaiškinome, kad viską suprantame, bet yra įstatymai, yra numatytos saugios maudynėms zonos.

REKLAMA
REKLAMA

Negalime taip palikti žmogaus. Tai būna, kad lieka nepatenkinti. Bet tokių vienetai. Jei su žmogumi mandagiai šneki, tai ir jis taip pat su tavimi. Bet jei neklauso, tada jau reikia išrašyti baudą.

- Ko geriau nedaryti Jūrmalos paplūdimiuose?

- Čia negalime lankytis su augintiniais, tai yra uždrausta. Negalima turėti atidaryto alkoholio (nebent pirktas kavinėje arba bent jau paslėptas maišelyje). Negalima rūkyti, geriau išeiti iš paplūdimio zonos. Kai visa tai buvo uždrausta, iškart švaresnis paplūdimys tapo. Už tai gresia administracinės baudos kažkur nuo 15 eurų. Bet jeigu vaikas yra paliktas be priežiūros, vienas kažkur vaikšto, tai rimtas pažeidimas ir už tai gali grėsti net 400 eurų bauda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Neseniai buvo įvykis, kai pas mus atbėgo maža mergaitė. Įsivaizduokite, ne ji pradingo, o jos tėvai. Ir ką mums ta išsigandusi mergaitė galėjo pasakyti, kad tėtis su juodais šortais buvo? Pasisekė, kad tada tėvai patys susiprato ir atskubėjo į gelbėjimo stotį.

- Ar sunku Latvijoje rasti žmonių, kurie norėtų dirbti gelbėtojais?

- Šiemet pakėlė atlyginimą ir norinčiųjų atsirado žymiai daugiau. Praėjusiais metais kilo daug problemų dėl to, kad nebuvo kam dirbti. Dar pernai mokėjo 300 eurų, o šiemet 600 eurų. Atlyginimas sudomino gerokai daugiau žmonių.

REKLAMA

- Poilsiautojams atrodo, kad gelbėtojai daugiau ilsisi nei dirba. Kaip yra iš tiesų?

- Tai yra labai rimtas darbas su savais privalumais. Visą dieną būni saulėje, bet turi būti susikaupęs ir atidžiai viską stebėti. Negali išsitiesti paplūdimyje ir paslėpti akis po kepure. Nors tai didžiąja dalimi nėra fizinis darbas, bet visą dieną esi tam tikroje parengtyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų