• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2023 metų rugsėjo 8 dieną prieš vidurnaktį Maroko Karalystėje įvyko 6,8 balų stiprumo žemės drebėjimas. Jo epicentras – į pietvakarius nuo Marakešo, šalies centre (320 km nuo sostinės Rabato).

2023 metų rugsėjo 8 dieną prieš vidurnaktį Maroko Karalystėje įvyko 6,8 balų stiprumo žemės drebėjimas. Jo epicentras – į pietvakarius nuo Marakešo, šalies centre (320 km nuo sostinės Rabato).

REKLAMA

Lietuvos ambasada Paryžiuje po įvykio seka situaciją, susisiekė su atitinkamomis tarnybomis – duomenų, kad tarp nukentėjusių būtų Lietuvos piliečių, šiuo metu nėra. Dėl konsulinės pagalbos į ambasadą Lietuvos piliečiai iki šiol nesikreipė, tačiau palaikomas ryšys su šiuo metu Maroke esančiais piliečiais.

Maroke esantiems Lietuvos Respublikos piliečiams ministerija rekomenduoja išlikti budriems, sekti naujienas ir vadovautis oficialiomis šalies valdžios bei pagalbos tarnybų rekomendacijomis.

Lietuvos piliečiai konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais visą parą gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu [email protected], taip pat susisiekę su ambasada telefonu +33 6 75 04 15 01 ir el. paštu [email protected].

REKLAMA
REKLAMA

Maroką sukrėtė 6,8 balo žemės drebėjimas, per kurį žuvo mažiausiai 820 žmonių

Maroką penktadienio vakarą sukrėtė 6,8 balo žemės drebėjimas, per kurį žuvo mažiausiai 820 žmonių, o dar 672 buvo sužeisti, skelbia Vidaus reikalų ministerija.

REKLAMA

Ministerija nurodė, kad šiuo metu 205 žmonių būklė yra kritinė.

Kiek anksčiau Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad preliminariais duomenimis, žemės drebėjimo Al-Haouzo, Marakešo, Varzazato, Azilalo, Šišavo ir Tarudano provincijose ir savivaldybėse metu žuvo 632 žmonės.

Ministerijos duomenimis, buvo sužeisti 672 žmonės. Anksčiau buvo skelbta apie 329 sužeistuosius.

JAV geologijos tarnyba (USGS) pranešė, kad žemės drebėjimas įvyko už 71 km į į pietvakarius nuo turistų pamėgto Marakešo 18,5 km gylyje 23 val. 11 min. vietos (1 val. 11 min. Lietuvos) laiku. 

REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat buvo juntamas pakrantės miestuose Rabate, Kasablankoje ir Suvairoje.

„Pajutome labai stiprų drebėjimą ir supratau, kad tai buvo žemės drebėjimas“, – naujienų agentūrai AFP telefonu pasakojo 33 metų Abdelhakas El Amrani iš Marakešo.

„Mačiau judančius pastatus. Nebūtinai turime pakankamai refleksų tokiai situacijai. Tada išėjau į lauką ir ten buvo daug žmonių. Visi žmonės buvo ištikti šoko ir panikos. Vaikai verkė, o tėvai buvo sutrikę“, – nurodė jis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Elektra dingo 10 minučių, taip pat ir (telefono) tinklas, bet paskui vėl buvo įjungtas“, – sakė A. El Amrani. 

„Visi nusprendė likti lauke“, – pareiškė jis. 

Nurodoma, kad į Marakešo ligonines plūsta didžiulis srautas sužeistųjų. 

Marakešo regioninis kraujo perpylimo centras kreipėsi į gyventojus su prašymu paaukoti kraujo sužeistiesiems.

REKLAMA

Tikėtina, kad buvo padaryta didelė žala

„Drebėjimo metu girdėjome riksmus“, – AFP pasakojo Suvairo, esančio už 200 km į vakarus nuo Marakešo, gyventojas, nenurodęs savo vardo ir pavardės.

„Žmonės būriuojasi aikštėse, kavinėse, mieliau miega lauke. Nukrito fasadų gabalai“, – pridūrė jis. 

USGS PAGER sistema, kuri preliminariai nustato žemės drebėjimų padarinius, paskelbė raudonąjį pavojaus signalą dėl ekonominių nuostolių, teigdama, kad greičiausiai buvo padaryta didžiulė žala, o nelaimės mastas gali būti itin didelis.

REKLAMA

Anot USGS, į ankstesnius tokio pavojaus lygio įvykius tekdavo reaguoti nacionaliniu arba tarptautiniu lygiu.

Pasaulinės interneto stebėsenos bendrovės „NetBlocks“ duomenimis, Marakeše dėl elektros tiekimo trikdžių sutriko interneto ryšys.

Maroko žiniasklaida paskelbė, kad tai buvo stipriausias iki šiol šalį sudrebinęs žemės drebėjimas.

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas išreiškė užuojautą, o Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi teigė, kad žinia apie žemės drebėjimą jį sukrėtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žemės drebėjimas buvo juntamas ir kaimyniniame Alžyre. Šios šalies civilinė gynyba pareiškė, kad žemės drebėjimas nepadarė jokios žalos gyventojams ar pastatams. 

2004 metais Maroko šiaurės rytuose esančiame Al Choseime įvykus žemės drebėjimui žuvo mažiausiai 628 žmonės ir dar 926 buvo sužeisti.

1980-aisiais kaimyninį Alžyrą sukrėtęs 7,3 balo žemės drebėjimas buvo vienas didžiausių ir pražūtingiausių šalies istorijoje.

Jis nusinešė 2,5 tūkst. žmonių gyvybių ir paliko mažiausiai 300 tūkst. žmonių be pastogės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų