Interviu televizijai „Chabar“ metu N. Nazarbajevas pareiškė: „Jeigu anksčiau numatytos sutartyje taisyklės nėra vykdomos, tai Kazachstanas turi aiškią teisę pasitraukti iš Eurazijos ekonominės sąjungos. Astana niekada nebus tokios organizacijos sudėtyje, kuri kelia grėsmę Kazachstano nepriklausomybei“.
„Mūsų nepriklausomybė – tai pats didžiausias mūsų turtas, už kurį kovojo mūsų protėviai. Visų pirma, mes niekada neatiduosim mūsų nepriklausomybės, ir, antra, mes padarysime viską, kas įmanoma, kad apgintume ją“, - cituojamas prezidentas. N. Nazarbajevas šalį valdo nuo pat jos nepriklausomybės paskelbimo: jis buvo pirmuoju ir paskutinius Kazachijos TSR prezidentu, o vėliau tapo pirmuoju ir, kol kas, vieninteliu Kazachstano prezidentu. 2011-ųjų prezidento rinkimuose už jį balsavo daugiau nei 95 proc. rinkėjų.
Manoma, kad Kazachstano vadovo demaršas susijęs su rugpjūčio 29-osios Rusijos prezidento V. Putino pareiškimu. Jaunimo forume „Seliger“ V. Putinas pareiškė, kad N. Nazarbajevas sukūrė valstybę teritorijoje, „kurioje valstybės niekada ir nebuvo“.
Netrukus savo nuomonę išsakė vienas iš pagrindinių Maskvos propagandininkų V. Žirinoskis, kuris radijo stoties „Echo Moskvy“ tiesioginiame eteryje pareikė, kad Rusija po įvykių Ukrainoje turėtų atkreipti dėmesį į Kazachstaną. Ten, Rusijos dūmos deputato manymu, vystosi antrusiškos nuotaikos. „Visuose naujuose Kazachstano vadovėliuose, visur antirusiškos nuotaikos. Nors Rusija Kazachstano neužkariavo, o tik atėjo į pagalbą, nes kazachus išpjovė džungarai. Ir rusų armija išvijo džungarus į Kiniją... jie pamiršo, dabartiniai kazachai, dabartiniame Kazachstane, kad rusų armija išgelbėjo juos būtent jų pačių vadovų prašymu, kai kazachų ulusai kreipėsi į rusų carą“, - tokią Kazachstano atsiradimo versiją papasakojo V. Žirinovskis.
Anot „Echo Moskvy“, Kazachstano gyventojai, pastebėję panašumus su ukrainietišku scenarijumi, į Rusijos prezidento pareiškimą sureagavo akcija „Išsiųsk istorijos vadovėlį Putinui“.