„Pirmiausia, užuojauta pareigūno artimiesiems ir visai pareigūnų bendruomenei, tai labai skaudi netektis. Bet norėčiau atkreipti dėmesį į pačią situaciją ir paprašyti visuomenės įsitraukimo, kai matome, kad tokie jaunuoliai važiuoja nesaugiai ir kelia grėsmę.
Tai yra prašymas informuoti ir pranešti policijos pareigūnams, kad jie galėtų sureaguoti ir laiku prevenciškai sustabdyti skaudžias nelaimes.
Šiuo atveju, mes nebuvo gavę tokios informacijos, kad tokie neatsakingi jaunuoliai šitaip elgiasi. Tai prašymas, kad visuomenė atsakingai žiūrėtų ir praneštų. Tai yra labai svarbu“, – naujienų portalui tv3.lt komentavo A. Bilotaitė.
Kalbėdama apie policijos reformas, A. Bilotaitė tikino, kad šios Vyriausybės laikotarpiu policijai finansavimas augo labai ženkliai – daugiau nei 40 proc.
„Tai yra aiškus rodiklis, kad dėmesys tarnyboms yra didžiulis. Pirmiausia, kas susiję su darbo užmokesčio augimu ir aprūpinimo dalykais“, – dėstė A. Bilotaitė.
Ministrė sakė, kad nenori vertinti ankstesnių valdžių vykdytas reformas. Kalbėdama apie planus stambinti policijos struktūrą, kai vietoje dabar veikiančių dešimties apskričių komisariatų būtų įkurti penki apygardų komisariatai, pažymėjo, kad ši reforma kaip tik ir spręstų tokias situacijas. Anot A. Bilotaitės, policijos pertvarka leistų tolygiai paskirstyti krūvius.
„Šiuo metu turime skirtingą situaciją, skirtingą krūvių pasiskirstymą ir, matyt, tai irgi sukelia tokias situacijas, kai atsitinka sudėtingesnių dalykų. Ta reforma, kuri dabar siūloma, tas problemas turėtų spręsti“, – aiškino A. Bilotaitė.
Ministrė atmeta svarstymus, kad po policijos reformos trūks pareigūnų mažesnėse gyvenvietėse ir tokios tragedijos, kaip Trakų rajone, kartosis būtent dėl reformos padarinių.
„Tos reformos tikslas yra tuos pačius krūvius padaryti tolygesnius. Mes matome, kad vienose savivaldybėse yra vienokia, kitur – kitokia. Kad tokie krūviai būtų tolygiau išskirstyti, šita reforma ir siūlo tai, kad būtų geresnis reagavimas, kad būtų dar geriau ištiriami nusikaltimai, būtų skiriamos didesnės pajėgos ir tokios pajėgos, kokios tuo metu yra reikalingos. Kad visuomenės saugumas padidės nuo to, galiu pasakyti drąsiai, nes toks ir yra šios reformos tikslas, kuria mes siekiame pagerinti situaciją ir pagerinti visuomenės saugumą“, – teigė A. Bilotaitė.
Naujienų portalas tv3.lt skelbė žuvusio pareigūno kolegos įžvalgomis:
„Dabar planuojamas dar vienas policijos stambinimas – vietoje šiandien esančių dešimties apskričių bus penkios apygardos. Kur jau jiems ten iki kažkokių Rudiškių. Jie net nežino, kur tai yra. Jau nekalbant apie tai, kad iš kur jiems žinoti, jog pvz. Trakų rajone yra du miesteliai, „ramybe“ menkai nusileidžiantys Naujininkams su Savanoriais Vilniuje kartu sudėjus – tai Rudiškės ir Lentvaris. Norint, kad ten vyrautų bent sąlyginė tvarka, režimu 24/7 ten turi maltis po ekipažą.
<...> Mums rimtais veidais aiškinama, kad įsteigus penkias gubernijas žmonės nenukentės ir visą kvalifikuotą pagalbą jie gaus laiku. Nenoriu pasirodyti ciniku, bet panašu, kad jie jau laiku jos negavo. Jei tikėti tuo, apie ką kalba rudiškėnai, o aš ir ten turiu savo informacijos šaltinių, tai berazūmiai su BMW po miestelį pirmyn-atgal, nebaudžiami skrajojo visą naktį. Bet juk iki nelaimės tai tebuvo tik C kategorijos įvykis už beveik penkiasdešimties kilometrų nuo Vilniaus. Kas reaguos? Fotomenininkais paversti dar keli likę apskrities kelių policininkai? Baikit, ponai, atsipeikėkite.“
Visgi ministrė nesutinka, kad pagalba rajono gyventojams nėra suteikiama. A. Bilotaitės teigimu, ir šiuo tragišku atveju taip būtų įvykę.
„Yra patruliuojantys pareigūnai, būtų operatyviai pasitelkta pajėgomis ir jie būtų atvykę. Tai tikrai, manau, čia yra šiek tiek klaidinama. Noriu pasakyti, kad tai, kas yra siūloma, kaip tik padėtų užtikrinti, kad visuomenės saugumas, žmonių saugumas būtų žymiai geresnėje situacijoje, nes pareigūnai galėtų žymiai geriau reaguoti ir krūviai būtų tolygiau pasiskirstę“, – teigė A. Bilotaitė.
Aptardamas pareigūnų trūkumą, A. Bilotaitė pažymėjo, kad šiemet yra pirmieji metai, kai einama ne „į minusą“, o „į pliusą“.
„Einame link pareigūnų augimo, šiemet didžiausias norinčių tapti pareigūnais skaičius. Tai rodo bendras mūsų pastangas, tiek finansavimo, tiek policijos reputacijos augimo prasme. Šitie komponentai daro policiją kaip tarnybą patrauklesnę ir pritraukia naujų jaunų žmonių“, – kalbėjo ministrė.
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Trakų rajone esančiame Rūdiškių kaime penktadienį per nepilnamečių vairuoto automobilio avariją žuvo policijos pareigūnas.
„Žuvusysis – Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų policijos komisariato pareigūnas, gimęs 1970 metais“, – BNS sakė Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja.
Užuojautą dėl pareigūno Sauliaus Lipskio žūties pareiškęs generalinis policijos komisaras Renatas Požėla teigė, jog „jo šeima neteko mylimo vyro ir tėvo“.
„Visos policijos bendruomenės vardu reiškiu nuoširdžią užuojautą kolegos Sauliaus šeimai ir artimiesiems. Būkime atsargūs. Saugokime save ir savo artimuosius“, – teigia generalinis komisaras.
Jis pakvietė kolegas padėti žuvusiojo šeimai ir paaukoti pinigų.
Policijos duomenimis, avarija apie 7 ryto įvyko, kai kol kas nenustatyto vairuotojo vairuotas BMW X5, kirsdamas kelių sankirtą, nepraleido pagrindiniu keliu važiuojančio pareigūno vairuoto automobilio „Volkswagen“.
BMW vyko keturi nepilnamečiai, jie taip pat nukentėjo. Kas vairavo automobilį – aiškinamasi.
Atsisveikinama su žuvusiu Trakų pareigūnu:
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!