• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė neslėpė nusivylimo po šiandieninio Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) posėdžio.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė neslėpė nusivylimo po šiandieninio Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) posėdžio.

REKLAMA

Jame, pagal naujas rekomendacijas, rusų ir baltarusių atletams iš esmės atveriamas kelias sugrįžti į tarptautinę areną. Tiesa, po neutralia vėliava.

Buvo paskelbtos rekomendacijos šalių federacijoms.

„Tai dar vienas didžiulis nusivylimas Tarptautiniu olimpiniu komitetu. Jo vykdomasis komitetas teikia rekomendacijas tarptautinėms sporto federacijoms, kuriomis atidaromos durys agresorių – Rusijos ir Baltarusijos sportininkams varžybose dalyvauti po neutralia vėliava.

Jis teigia, kad varžybose negalėtų dalyvauti tik sportininkai „aktyviai“ remiantys karą. Labai įdomu, ką šiame kontekste reiškia „aktyviai“? TOK prezidentas Thomas Bachas dar kartą pakartojo, kad „sportas neturi būti politikos dalimi“ ir, kad „nebus sprendimo, kuris tiktų visiems ir mums teks su tuo gyventi“.  

REKLAMA
REKLAMA

Kažin, ar T. Bachui nekyla klausimas, kaip mes gyvensime žinodami, kad beveik trys šimtai Ukrainos sportininkų niekada jau niekada nedalyvaus jokiose varžybose, tarp jų ir prieš kelias dienas žuvęs pasaulio bokso jaunimo čempionas? Turime dirbti, kad tarptautinės federacijos nepamestų galvos ir nepakeistų jau priimtų sprendimų ir neleistų Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti tarptautinėse varžybose“, – rašoma išplatintame pareiškime.

REKLAMA

Priminsime, kad 2023 m. vasario 20 d. paskelbtas bendras 35 šalių sporto ministrų pareiškimas, reikalaujantis TOK persvarstyti sprendimą dėl Rusijos ir Baltarusijos dalyvavimo olimpinėse žaidynėse.

Kreipimąsi pasirašė Australija, Austrija, Belgija, Kanada, Kroatija, Kipras, Čekija, Danija, Estija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Graikija, Italija, Islandija, Airija, Korėjos Respublika, Latvija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Naujoji Zelandija, Norvegija, Lenkija, Portugalija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Ispanija, Švedija, Japonija, Jungtinė Karalystė, JAV.

REKLAMA
REKLAMA

Šios šalys kartu laimėjo daugiau kaip 50 proc. Tokijo vasaros olimpiados medalių ir beveik 80 proc. Pekino žiemos olimpiadoje.

TOK prezidentas Thomas Bachas rekomendavo sugrąžinti į varžybas su kariuomene nesusijusius Rusijos ir Baltarusijos sportininkus kaip atskirus asmenis su neutralia vėliava.

T. Bachas pranešė, kad TOK rekomendavo tarptautinėms federacijoms ir tarptautinių sporto renginių organizatoriams leisti „sportininkams, turintiems Rusijos arba Baltarusijos pasą, varžytis tik kaip individualiems neutraliems atletams“.

TOK taip pat nurodo, kad sportininkų su Rusijos ar Baltarusijos pasais komandos nesvarstytinos ir kad varžybose neturėtų dalyvauti karą Ukrainoje aktyviai remiantys sportininkai. Be to, Rusija ir Baltarusija dėl sankcijų ir toliau negali organizuoti tarptautinių sporto renginių savo teritorijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų