• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po švenčių dauguma jaučiamės apsunkę. O išsivaduoti nuo šio sunkumo padės paprasta aritmetika; kurį laiką teks suvartoti mažiau kalorijų arba stengtis daugiau jų sudeginti. Kad ir kurį būdą šventinėms nuodėmėms išpirkti bepasirinktum, tau padės keletas kasdienių gudrybių.Išpakuok. Jei esi pratusi užkandžiauti tiesiog iš pakuotės – pvz. taip triauški bulvių traškučius, kukurūzų spragėsius ar džiovintus vaisius, - pamėgink kontroliuoti, kiek suvalgai, padalindama savo skanėstus mažesnėmis porcijomis: susipilk į dubenėlį. Taip matysi, kiek suvalgai, ir galėsi laiku pasakyti sau STOP.

REKLAMA
REKLAMA

Kriterijai – alkis ir sotumas. Kai pietūs ar popiečio kava tampa nebe tikru tavo organizmo poreikiu, o kasdienės dienotvarkės dalimi, nesunku pamiršti organizmo signalus: valgai tada, kada ateina pietų pertrauka ar kavos pertraukėlė, ir būtent tiek, kiek į lėkštę įdėjo tavo pamėgtoje kavinukėje. Apie tai, kad pati pajustum, kada būtent nori valgyti, ir liautumeisi kai jau esi soti, visai pamiršti. Be reikalo. Pamėgink iš naujo išmokti įsiklausyti į organizmo siunčiamus signalus ir prie jų pritaikyti savo valgymą bei užkandžius. Eik valgyti tada, kada pajusi alkį, ir liaukis vos pasijusi soti (o ne prisikimšusi!)

REKLAMA

Pavalgyk prieš išeidama. Jei eini į vakarėlį ar susitinki kavinėje su draugais, iki persivalgymo – vienas žingsnis. O geriausia apsauga nuo jo – tai sotus užkandis namuose. Pavalgyk namuose, tada nuėjusi pramogauti nebesijausi alkana ir nekils pagundų užsisakyti per daug skanėstų, užkandžius rinksiesi racionaliau.Mini porcijos. Jei valgysi ne mažiau kaip 6 kartus per dieną, išvengsi staigių cukraus kiekio svyravimų kraujyje ir lengviau suvaldysi savo apetitą. Todėl visus dienos valgymus išskirstyk taip, kad gautum 6 nedidelio dydžio porcijas.

REKLAMA
REKLAMA

Pradėk nuo sriubos. Susirengei pietauti? Pradėk nuo sultinio pagrindu išvirtos sriubos. Sultinys turi mažiau kalorijų nei tiršta ar pertrinta sriuba, bet jis taip pat efektyviai padeda greičiau pajusti sotumą, taigi antro patiekalo jau arba nebeprireiks, arba porciją galėsi rinktis mažesnę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kuo mažiau pagundų. Mokslininkai įrodė, kad kuo ilgiau žmogus sėdi prie televizoriaus, tuo didesnė tikimybė, kad jis anksčiau ar vėliau susigundys pakramsnoti nesveikų užkandžių ar išgers reklamuojamų gėrimų. Todėl vengdama pagundų per kiekvieną reklamos pertraukėlę imkis kokios nors veiklos ar pasimankštink.

REKLAMA

Gerk vandens. Tai itin populiarus ir tikrai veiksmingas patarimas. Nuolat turėk su savimi buteliuką ar stiklinę vandens, kad visą dieną galėtum gurkšnoti. Taip nejausi troškulio, kurį mes dažnai supainiojame su alkiu. Be to, nuolat gurkšnojant alkis neateina taip greitai, kaip laukiant kitos maisto porcijos visiškai tuščiu skrandžiu.Nebijok maisto likučių. Kartais porcija būna tokia gardi, kad nesinori lėkštėje palikti nė kąsnelio. Tačiau nepamiršk, kad tu visada galėsi ja dar kartą pasmaguriauti išalkusi, jei tik paliksi šiek tiek likučių. Taip, šildytas maistas gal ir nėra toks skanus, dalis maistingųjų medžiagų šildant žūsta, bet vis dėlto tai kur kas geriau, nei vienu prisėdimu suvalgyta per daug.

REKLAMA

Tolyn nuo akių – lauk iš minčių. Jei maistą, ypač kaloringus skanėstus, nuolat laikysi matomoje vietoje, anksčiau ar vėliau susigundysi tai suvalgyti. Stenkis namuose apskritai neturėti nuodėmingų užkandžių, o jei vis dėlto jų yra – bent jau padėk ten, kur tavo žvilgsnis neužklysta. Ir jokiu būdu nelaikyk saldumynų ant savo darbo stalo!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nevalgyk paskubomis. Kai valgai tiesiog eidama ar važiuodama automobiliu, viena vertus – dažniausiai renkiesi greitus užkandžius (nes juos valgyti patogiausia), antra – prisišlamšti akivaizdžiai per daug. Todėl laikykis taisyklės, kad valgysi tik tam skirtose vietose, o valgymo metu neužsiimsi kitais darbais.Mažesnės lėkštės. Ar pastebėjai, kaip laikui bėgant kito lėkščių dydis? Tikriausiai vaikystėje tavo tėvų namuose būdavo kur kas mažesnės lėkštės antrajam patiekalui nei tu turi dabar. O klasikinės senosios sriubos lėkštės dabar atrodo kone plokščios, nes tapo įpratai sriubą valgyti iš dubenėlių ar didelių sultinio puodelių. Taigi tavo porcijos neišvengiamai padidėjo. Pamėginusi jas sugrąžinti į tą vaikystės dydį nejučiom išties sumažintum ir patį lėkštės turinį.

REKLAMA

Dėmesio – kompanija! Nors sakoma, kad valgant kitais darbais užsiimti nevalia, ši taisyklė negalioja prie stalo susirinkusiai kompanijai. Jei valgyti sėdatės visa šeima, kuo daugiau bendrausite, kalbėsitės, dalinsitės įspūdžiais – tuo geriau. Kai burna pilna plepalų, maistui lieka mažiau vietos!

REKLAMA

Dėžutė išsinešimui. Daugumoje restoranų ar kavinių, jei tik paprašysi, maistą gali supakuoti į dėžutę išsinešimui. Bet štai problema – dėžutės reikia teirautis padavėjo. O kartais kol jį prisikvieti, žiūrėk, savo likučius jau ir sulesioji. Kad taip nenutiktų, paprašyk dėžutės išsinešimui vos užsakiusi savo porciją. Taip iš karto galėsi atidėti tai, ko nesuvalgysi. O sugrįžusi namo turėsi gardžių užkandžių!5 minučių taisyklė. Baigei valgyti savo nedidelę porciją, bet vis dar jautiesi alkana? Neskubėk patiekalo kartoti, laikykis 5 minučių taisyklės: tiek laiko turi palaukti kad įsitikintum, ar skrandis išties į smegenis siunčia alkio signalą, ar tiesiog dar nespėjo nusiųsti „žinutės“, kad valgyti jau užteks.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Parengė L. Mureikaitė

Alkoholiui – NE! Net ir viena taurė alkoholio atpalaiduoja vidinius varžtus ir gali paskatinti persivalgyti. Todėl jei tikrai esi nusiteikusi taisyti padėtį, alkoholio visai atsisakyk. Beje, dauguma alkoholinių gėrimų, o ypač kokteiliai, jau ir patys turi kalorijų tiek, kiek jų yra pakankamai sočiame užkandyje.

Pradėk nuo šiandien. Metant svorį rekomenduojama link tikslo judėti palengva. Tačiau svarbiausia – ryžtis. Todėl neatidėliok to kitai savaitei ar gegužės mėnesiui, pradėk jau dabar!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų