Ką apie gėrimą sako apdovanojimai ir kokie įvairių regionų vynų skirtumai – tokiomis temomis diskutavo renginio svečiai, taip pratęsdami didžiulio susidomėjimo sulaukusių „Vyno akademijos“ renginių tradiciją.
Penktajame „Vyno akademijos“ renginyje dalyvavo prabangių restoranų savininkas Arūnas Oželis, Skaiva Jasikevičiūtė su Saugirdu Vaitulioniu, Ingrida Kazlauskaitė su Jurga Anusauskienė ir Gediminu Jauniumi, Daiva Tamošiūnaitė ir Donalda Meiželytė, Kristupas Baublys, „Žalgirio arenos“ renginių skyriaus vadovas Renatas Načajus, TV projektų prodiuserė Goda Skačkauskaitė ir kiti.
Metų vyninę pristatęs ekspertas Gintautas Jašinskas teigė, kad lietuviai vis labiau domisi vyno kultūra ir vynų pasaulio naujienomis. „Į „Vyno akademijos“ renginius renkasi labai skirtingo amžiaus, profesijų ar aplinkos publika, tačiau visi vienodai domisi vynu“, – pasakojo vynų žinovas.
Domėjosi ispaniška vynine
Šį kartą „Vyno akademija“ susirinkusius svečius trumpam nukėlė į rinktinius Ispanijos Aragono, Mursijos ir Kastilija la Mančos regionų vynuogynus. Ketvirtadienio degustacijos dėmesio centre atsidūrė palyginti naujos ir nedidelės, tačiau vynų pasaulyje jau spėjusios pelnyti pagarbą ispaniškos „Gil Family Estates“ vyninės gėrimai.
Šiemet vykusiame Vyno čempionate, kuriame apdovanojami geriausi Lietuvoje platinami vynai, „Gil Family Estates“ pelnė garbingą Metų vyninės titulą, o jos vynai apdovanoti čempionato Grand Prix, aukso, sidabro medaliais ir įvertinti dėl kainos ir kokybės santykio. Pasak vyninės savininko Loren Gil, gebėjimas suderinti gerą kokybę ir gerą kainą – vyninės sėkmės paslaptis.
Ilgalaikis edukacinis projektas
„Vyno akademija“ – vienas iš edukacinio vynų projekto „ES vynai Baltijos valstybėse“ veiksmų. Tokio pobūdžio ir masto projektas, finansuojamas Europos Sąjungos, Baltijos šalyse yra pirmasis. Juo siekiama geriau supažindinti lietuvius, latvius ir estus su Europos šalių vynais ir jų vartojimo kultūra, skatinti atsakingą vartojimą.
Tiek didmiesčiuose, tiek mažesniuose miesteliuose vykstančių „Vyno Akademijos“ renginių (ispaniškose, itališkose ir prancūziškose „Vyno naktyse“, mugėse ir mokymuose) metu mokoma susigaudyti ir neapsirikti renkantis vyną, pasirinkti sau tinkamą už prieinamą kainą ir įgyti žinių apie įvairiuose Europos regionuose gaminamų vynų skirtumus.
Europos Sąjungos remiamą edukacinį vynų projektą „ES vynai Baltijos valstybėse“ 2012-2015 m. vykdo „Baltijos pramonės aljansas“ (ABBI).