Demokratai 2000 metais iš valdžios išstūmė S. Miloševičių ir pradėjo stiprinti Serbijos ryšius su Vakarais. Per sekmadienį vykusius rinkimus už valdančiuosius demokratus balsavo tik apie 23 proc. rinkėjų. 2008 metais demokratus rėmė 38 proc. rinkėjų. Gyventojų palaikymas sumažėjo po ekonomikos krizės, dėl kurios nedarbas pasiekė 25 proc.
Tomislavo Nikoličiaus vadovaujama Serbijos pažangos partija, priklausanti opozicinei koalicijai "Išjudinkime Serbiją", preliminariais duomenimis, surinko 24,7 procento balsų. Ji bandys prisivilioti socialistų partiją, kuri yra sudariusi sąjungą su demokratais. Vis dėlto dauguma analitikų mano, kad socialistai atnaujins sąjungą su prezidento Boriso Tadičiaus demokratų partija.
Suskaičiavus visus balsus, Serbijos pažangos partija tikriausiai gaus 73 mandatus 250 vietų parlamente, o demokratams turėtų atitekti 68 mandatai. Socialistai gaus 45 mandatus. Net sudarius sąjungą su socialistais, abiem daugiausia balsų surinkusioms partijoms reikėtų daugiau sąjungininkų, kad gautų daugumą parlamente.
Liberalų demokratų partija su 20 mandatų lengviau sudarytų sąjungą su demokratais, o kraštutinių dešiniųjų Serbijos demokratų partija, taip pat su 20 mandatų, lengviau prisijungtų prie Serbijos pažangos partijos. Kitos nedidelės partijos gali susitarti ir su demokratais ir su Serbijos pažangos partija.