• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžioje Britanijoje žiauri tėvų drama kovojant dėl metų nesulaukusio savo vaiko gyvybės baigėsi.

Didžioje Britanijoje žiauri tėvų drama kovojant dėl metų nesulaukusio savo vaiko gyvybės baigėsi.

REKLAMA

Kaip rašoma „Daily Mail“, mažylis bus palaidotas su savo mėgstamiausiais žaislais. Vaiko tėvų atstovė spaudai Alison Smith-Squire tikino, kad šeima visą savaitgalį praleido agonijoje.

„Tėvai dar tiksliai nenusprendė, kaip ir kada vyks laidotuvės, tačiau jie tikrai žino, kad Charlie bus laidojamas su savo mėgstamiausiais žaislais“, - tikino moteris.

Primename, kad berniukas mirė likus savaitei iki jo gimtadienio.

„Tai turėjo būti jo gimtadienis, tačiau dabar mes planuojame laidotuves“, - kalbėjo tėvai.

O šios kovos peripetijos abejingų nepaliko milijonų visame pasaulyje. Tėvai bylinėjosi dėl leidimo nepagydoma liga sergantį sūnų gydyti Amerikoje eksperimentiniu būdu, tačiau viskas užtruko per ilgai ir prieš kelias dienas pora pasidavė. Liga mažylį taip nualino, kad tėvams teliko su skausmu laukti, kol berniuko gyvybė užges jam taip ir nesuteikus pagalbos.

Nė metukų neturintis Charlis Gardo pastaruoju metu buvo ir žiniasklaidos, ir pasaulio lyderių dėmesio centre. Į kovą dėl jo gyvybės stojo net popiežius Pranciškus ir pats Donaldas Trumpas. Tačiau mažylio tėvai paskelbė, kad pasiduoda ir dėl jo gydymo toliau nebekovos. Tėvai nusprendė nutraukti teisinę kovą dėl galimybės eksperimentiniu būdu Charlį gydyti Jungtinėse Valstijose.

REKLAMA
REKLAMA

Charlio tėvai ilgai kovojo Britanijos teismuose ir net Europos Žmogaus teisių teisme Strasbūre, kad galėtų savo sūnų vežti gydyti į Ameriką metodu, kuris ten išbandytas tik su pelėmis. Kol vyko svarstymai, Charlis vis silpo. Reta genetinė liga mažyliui pasireiškė smarkia raumenų atrofija bei smegenų pažeidimais.

Tačiau ir Britanijos, ir Europos Žmogaus teisių teismai sprendimą neleisti gydyti mažylio Amerikoje gina. Anot jų atstovų, šis gydymas tik sukeltų vaikui papildomų kančių, o jokių realių pagijimo perspektyvų nesuteiktų, mat jis išbandytas tik su laboratorinėmis pelėmis, o ne žmonėmis.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų