„Kalbėsime, kaip gyvensime toliau. Rinkimus apšnekėsime, kas ką padarė, kas ko nepadarė, atsakomybes susidėliosime. Partija turės apsispręsti, kuria linkme juda ir ką toliau daro“, – posėdžio išvakarėse BNS sakė „darbiečių“ pirmininkas Seimo narys Andrius Mazuronis.
Per spaudos konferenciją pirmadienį jis užsiminė, kad gali trauktis iš Darbo partijos vadovo pareigų.
Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, sekmadienį vykusiuose Europos Parlamento rinkimuose Darbo partija surinko 1,63 proc. arba 11,2 tūkst. balsų ir mandatų negavo.
Iki tol „darbiečiai“ turėdavo savo atstovą Europos Parlamente. Pastarąsias kelias kadencijas Darbo partijai atstovavo buvęs jos pirmininkas Viktoras Uspaskichas. Jis kovą sustabdė narystę partijoje ir nedalyvavo rinkimuose po to, kai teisėsauga pradėjo tyrimą dėl galimo daugiau nei 500 tūkst. eurų įgijimo apgaule imituojant ir nevykdant EP narių padėjėjų darbo funkcijų.
Gegužę vykusiuose prezidento rinkimuose A. Mazuronis gavo 1,38 proc. rinkėjų balsų, pernai per savivaldos rinkimus Darbo partija liko aštunta su 46 mandatais šalies savivaldybėse.
A. Mazuronio teigimu, po trijų iš eilės netenkinančių rinkimų rezultatų organizacijos lyderis turėtų prisiimti atsakomybę.
Situaciją sekmadienį apsunkino ir dabar jau buvusio Darbo partijos frakcijos seniūno Seime Viktoro Fiodorovo sprendimas palikti partiją.
„Norint atstovauti rinkėjams, o partija turi kitaip veikti. Man nepavyko partijos privesti iki diskusijos apie pokyčius, netrukdysiu jau siekti savo tikslų, aš savo politinių tikslų sieksiu kitaip“, – žurnalistams sakė V. Fiodorovas.
Jis neplanuoja jungtis prie kitos politinės jėgos, žada vienas kandidatuoti į Seimą.
„Nepaisant to, kad visokiausių yra pasiūlymų, esu pasirengęs dalyvauti ir daugiausia dėmesio rodyti Kėdainių kraštui, iš kur esu kilęs ir kur mano turbūt didžiausia politinė širdis. Vakar buvome susitikę su komanda, su kuria dalyvavome 2023 metais mero rinkimuose, savivaldos rinkimuose ir su kuria parodėme rezultatą, kurio turbūt niekas nesitikėjo. Panašu, kad su ta komanda sieksime toliau tinkamai ir gerai atstovauti Kėdainiams“, – tvirtino politikas.
Iš Darbo partijos kovo pabaigoje pasitraukė ir buvusi jos vicepirmininkė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, ji savo žingsnį motyvavo išsiskyrusia partijos tarybos ir jos pozicija svarbiausiais klausimais, „darbiečių“ vadovybės sprendimu dalyvauti EP rinkimuose, nepaisant minėto teisėsaugos tyrimo.
Be to, Darbo partija kaip juridinis asmuo yra dukart nuteista baudžiamosiose bylose – dėl „juodosios buhalterijos“ ir dėl kyšininkavimo bei prekybos poveikiu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!