• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po naktinių reidų protestuotojai Mianmare vėl išėjo į gatves

Tūkstančiai protestuotojų didžiausiame Mianmaro Jangono mieste po naktį vykdytų reidų po vienuolynus vėl išėjo į gatves, - praneša „BBC“.
Policija teigia šaudžiusi į demonstrantus. Pasak liudininkų, mažiausiai vienas žmogus sukniubo.

REKLAMA
REKLAMA

Naktį kareiviai nusiaubė šešis vienuolynus, daužydami langus ir duris bei mušdami miegančius vienuolius. Dviejuose Jangono vienuolynuose suimta apie 200 budistų vienuolių. Ryte atsinaujinus protestams, minioje buvo matyti tik nedidelis skaičius vienuolių. Daugelis protestuotojų dainavo tautines dainas.

REKLAMA

Naktį areštuoti du Nacionalinės demokratijos lygos nariai. Pranešama apie reidus šalies Šiaurės Rytuose.

Areštai vykdomi po to, kai vakar policijos ir minios susirėmimuose žuvo penki žmonės. Karinė vyriausybė patvirtino tik vieną mirties atvejį.

Jangone saugumo pajėgos aplink Švedagono pagodą ir Jangono rotušę pastatė barikadas, apjuostas spygliuota viela.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak britų ambasadoriaus Jangone Marko Canningo, kareiviai ir policija suintensyvino savo veiksmus – įvairiose miesto vietose stovi kareivių mašinos, jų šiandien daugiau nei vakar. Daug kur matyti gaisrinės – maždaug trys yra prie rotušės. Matyti nemažai kalėjimo furgonų.

Jangone buvo platinami lapeliai, skatinantys išeiti į gatves ir pareikšti solidarumą su vienuoliais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak „BBC“ korespondento pietryčių Azijoje Jonathano Heado, dar nėra ženklų, rodančių, kad karinė vyriausybė pasiruošusi įsiklausyti į pasaulio raginimus nenaudoti smurto. Trečiadienį JT Saugumo taryba buvo sušaukusi skubų susitikimą Niujorke, kuriame karinė chunta buvo kviečiama susilaikyti nuo jėgos panaudojimo. Ketvirtadienį už tą patį pasisakė ir Kinija. JAV ir ES norėjo, kad taryba patvirtintų sankcijas, tačiau Kinija jas atmetė, teigdama, kad tai „nepadės“. Buvo pritarta planui išsiųsti į regioną specialų JT pasiuntinį Ibrahimą Gambari, o Mianmaro valdžia pakviesta kaip įmanoma skubiau jį priimti.

REKLAMA

Kinija ir Rusija teigia, kad situacija Mianamare yra vidinis šalies reikalas. Abi  šios valstybės vetavo kritinę JT rezoliuciją Mianmaro valdžios atžvilgiu sausio mėn.

Analitikai baiminasi, kad gali pasikartoti 1988 m. vykdytas smurtas taikių protestuotojų adresu, kai žuvo tūkstančiai žmonių.   

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų