Partija taip pat pranešė atsiribojanti nuo Z. Jedinskio „asmeninio komentaro, parašyto feisbuke“, teigiama penktadienio vakarą paskelbtame LLRA-KŠS pranešime.
„Atsiribojame nuo šito pasisakymo vienareikšmiškai. Čia – privati nuomonė. Kitaip tai negali būti vertinama“, – tvirtino LLRA-KŠS pirmininkas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.
Pareiškime taip pat nurodoma, kad partija pasisako už Lietuvos euroatlantinę kryptį.
„Mes vienareikšmiškai remiame euroatlantinę kryptį, mes pasirašėme susitarimą dėl mūsų užsienio ir gynybos politikos prieš keletą metų ir įsipareigojome didinti finansavimą gynybai iki 2,5 proc. BVP“, – sakė V. Tomaševskis.
„Šiandien mes aktyviai dalyvaujame naujo susitarimo paruošime ir teikiame savo siūlymus, kad būtų skiriamos lėšos karinei pramonei, kad būtų darbo vietos, kad ne tik pravalgyti šiuos pinigus“, – teigė jis.
„Taip pat siūlome, kad įsigaliotų Europos Sąjungos standartai tautinių mažumų srityje, kad būtų veikianti Tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvencija, Europos regioninių arba mažumų kalbų chartija“, – pažymėjo V. Tomaševskis.
Buvęs Seimo narys, buvęs LLRA-KŠS sąrašo lyderis 2020 metais Seimo rinkimuose, dabartinio parlamentaro Česlavo Olševskio patarėjas Z. Jedinskis savo paskyroje „Facebook“ parašė, kad „Lenkija turi kuo skubiau palikti NATO ir ES ir sukurti sąjungą su Rusija“. Jo teigimu, „tai bus stipriausia slavų šalių sąjunga, paremta krikščioniškomis ir šeimos vertybėmis, kuri bus naudinga Lenkijos piliečiams, o ne kažkam iš kitos vandenyno pusės“.
Pasiaiškinti dėl tokio pareiškimo LLRA-KŠS penktadienį pareikalavo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, mat šios partijos atstovai yra valdančiojoje koalicijoje sostinėje.
Įvertinti Z. Jedinskio poziciją pareikalavo ir Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas. Jis tvirtino, kad partijai to nepadarius, jis siūlysiąs ją eliminuoti iš nacionalinių susitarimų dėl užsienio politikos bei saugumo ir gynybos politikos pasirašymo.