Jeigu parlamentarai palaikys komiteto idėją, tai mėgstamam visoje Europoje greitojo maisto patiekalui gali ateiti greitas galas, tikina leidinys.
„Viso to problema – spraga Europos įstatymuose. Iki šiol fosfatas buvo naudojamas giliam mėsos įšaldymui, nors aiškių normatyvų šiuo klausimu ir nebuvo. Šviežiuose kebabuose fosfatą naudoti yra draudžiama“, – aiškinama straipsnyje.
„Ši medžiaga, – aiškinama straipsnyje, – sujungia vandens daleles ir neleidžia mėsos gabalams kristi nuo iešmo“. Socialistų ir žaliųjų iniciatyva ekologijos komitetas pareiškė protestą dėl fosfato naudojimo gilaus įšaldymo procese, argumentuojant tai „rimtomis abejonėmis“ dėl galimo poveikio sveikatai, visų pirma širdies ir kraujagyslių sistemai.
Anot leidinio, „dėl fosfatų naudojimo kitų mėsos pusfabrikačių gamyboje Europos Parlamentas balsavo dar 2014-aisiais“. Pasirodo, kad šiuo metu „Europos Parlamentas diskriminuoja doner kebabą“.
Naminių kebabų receptas
Po šios žinios sujudo nemažai lietuvių, kurie kebabus renkasi itin dažnai. Socialiniuose tinkluose jie piktinosi dėl tokių galimų pokyčių - daugelis piktinosi tokiu sprendimu ir teigė, kad tokie draudimai - nieko gero nežada.
Vis dėlto, net jeigu nutiktų taip, kad visoje Europos Sąjungoje neliktų lietuvių pamėgtų kebabų, būtinai išmokite juos gaminti namuose!
6 vienetams reikės:
6 lavašų, 400 gramų maltos mėsos, pekino kopūsto, 2 pomidorų, 3 agurkėlių. Padažui - natūralaus jogurto, 2 šaukštų majonezo, kelių skiltelių česnako. Jei mėgstate - marinuotų agurkėlių.
Padažą paruoškite iš išvardytų ingredientų: sutarkuokite česnaką ir sumaišykite su majonezu ir jogurtu. Pagardinkite mėgstamais prieskoniais.
Kiekvieną lavašą ištepkite paruoštu padažu, dėkite kopūstus, pomidorus. Sudėkite smulkintą mėsą ir uždėkite dar po kelis šaukštus padažo.
Dabar belieka užlenkti kebabo šonus ir suvynioti kebabus.
Kepkite orkaitėje apie 10 minučių. Kad neiškristų įdaras, kebabą susukite į foliją.