Susitikimas „ką tik“ prasidėjo, sakė viena šaltinis.
Derybos vyksta už uždarų durų.
Kiek anksčiau Didžiosios Britanijos, Rusijos ir Prancūzijos ambasadoriai buvo pastebėti atvykstantys į OPCW būstinę Hagoje.
OPCW turi 192 nares. Organizacijos vykdomosios tarybos, kuriai priklauso 41 šalis, pirmadienio susitikimą sušaukė jos pirmininkas, Bangladešo ambasadorius Sheikhas Mohammedas Belalas.
Jis nurodė, kad derybos šaukiamos „aptarti įtariamą cheminio ginklo panaudojimą“ Sirijoje.
Sirijoje šiuo metu taip pat dirba OPCW faktų nustatymo misija. Inspektoriams pavesta ištirti balandžio 7-osios įtariamos cheminės atakos vietą Dumoje.
Vakarai sako, kad per ataką, pareikalavusią 40 gyvybių, buvo panaudotas chloras ir zarinas.
Maskva žada nesikišti į OPCW darbą Sirijoje
Maskva pirmadienį pažadėjo nesikišti į pasaulinės Cheminio ginklo draudimo organziacijos (OPCW) faktų nustatymo misijos Sirijoje darbą tiriant numanomą cheminę ataką Dumoje.
„Rusija patvirtina savo įsipareigojimą užtikrinti misijos... saugumą ir nesikiš į jos darbą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Rusijos ambasada Hagoje.
Ambasada taip pat sukritikavo Jungtines Valstijas ir sakė, kad savaitgalį suduoti JAV, Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos smūgiai trims objektams Sirijoje buvo bandymas „pakirsti misijos patikimumą“.
Rusijos komentaras pasirodė OPWC pirmadienį už uždarų durų pradėjus skubų pasitarimą dėl numanomos balandžio 7-osios cheminės atakos Dumoje, kur, kaip teigiama, žuvo 40 žmonių.
Rusija ir Sirijoje neleidžia OPCW ekspertams patekti į Dumą?
Rusija ir Sirija kol kas neleidžia Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) faktų nustatymo misijos ekspertams patekti į Dumą tirti įtarimų dėl dujų atakos šiame Damasko priemiestyje, pirmadienį pranešė Didžiosios Britanijos ambasada Nyderlanduose.
OPCW generalinis direktorius Ahmetas Uzumcu (Achmetas Iziumdžiu) informavo skubiai sušaukto susitikimo dalyvius apie organizacijos ekspertų dislokavimą, tačiau „Rusija ir Sirija neleidžia patekti į Dumą. Nevaržomas patekimas yra labai svarbus“, paskelbė britų delegacija socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje.
Britų ambasadorius Peteris Wilsonas (Piteris Vilsonas) taip pat paragino „imtis veiksmų, kad galima būtų patraukti kaltininkus atsakomybėn“. Pasak jo, to nepadarius „tik padidėtų naujų barbariško cheminių ginklų panaudojimo“ atvejų rizika Sirijoje ir už jos ribų.
Tuo metu vienas aukšto rango Rusijos diplomatas pareiškė, kad OPCW misija negali patekti į įtariamos cheminės atakos vietą netoli Damasko, neturėdama tinkamo JT leidimo.
Rusijos užsienio reikalų viceministro Sergejaus Riabkovo pirmadienį buvo paprašyta atsakyti į klausimą, ar OPCW ekspertų komandai tikrai neleidžiama patekti į Dumą, kurioje, kaip įtariama, buvo panaudotas cheminis ginklas.
Kremlius pirmadienį pareiškė, kad tvirtinimai, jog Rusija ir Sirija neleido Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) faktų nustatymo misijos ekspertams patekti į Dumą tirti įtarimų dėl dujų atakos šiame Damasko priemiestyje, yra „nepagrįsti“.
„Laikome tokius kaltinimus Rusijai nepagrįstais“, – sakė Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas. Jis tvirtino, kad Maskva palaiko „nešališką tyrimą“.