• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakar Klaipėdos Jūrininkų ligoninėje širdies liga sergančiai pacientei pirmą kartą Lietuvoje implantuotas širdies elektrostimuliatorius, kurio veikla bus reguliuojama per nuotolį - Vokietijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Galimybę išbandyti naują technologiją šios ligoninės kardiologams suteikė Vokietijos firmos, gaminančios kardiostimuliatorius, atstovai.

REKLAMA

Kardiostimuliatorių, kuris bus valdomas per nuotolį, implantavęs Širdies aritmijų diagnostikos, gydymo ir reabilitacijos klinikos vadovas kardiologas profesorius Algimantas Kirkutis „Vakarų ekspresui“ paaiškino, jog naujosios sistemos implantavimo operacija beveik nesiskyrė nuo įprastų, tačiau slaugos ir paciento priežiūros prasme ši technologija - naujas žingsnis Lietuvos medicinoje.

REKLAMA
REKLAMA

„Kardiostimuliatoriaus veiklą specialistai Vokietijoje galės stebėti ir reguliuoti per mobilųjį telefoną. Pacientai bus daug saugesni, nes stimuliatoriaus veikla galės būti tikrinama kas dieną“, - sakė A. Kirkutis.

Įprastai pacientai, kuriems implantuotas kardiostimuliatorius, pas gydytoją turi apsilankyti bent dukart per metus. Tačiau tokią galimybę turi ne visi. Be to, labai apkrauti specialistai kardiologai, kurie ne tik atlieka šias gyvenimą pratęsiančias operacijas, bet ir reguliariai turi stebėti savo pacientus. Šiandien vien Klaipėdoje vaikšto apie 5 tūkst. tokių pacientų, ir jų vis daugėja. O specialistų, galinčių jiems suteikti pagalbą, - tik du, o ir visoje Lietuvoje - vos 10. Todėl prižiūrėti visiems pacientams nebeužtenka fizinių galimybių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujos telemedicinos technologijos įdiegimas leis į pacientų priežiūros darbą įtraukti slaugytojas. Prieš pradėdamos dirbti jos telepriežiūros pagrindų išmoks pas partnerius Vokietijoje.

Pirmajai tokiai operacijai ryžusis Plungės rajono gyventoja Ieva Salienė, dėl širdies veiklos sutrikimų ir priepuolių nesyk gydyta reanimatologų, sakė nenuogąstaujanti dėl neįprastos priežiūros - pasitikinti kardiologų kompetencija. Tuolab kad ir Jūrininkų ligoninės specialistai neliks nuošalyje - jos elektrokardiogramą ir parametrų kaitą jie galės stebėti kompiuteryje.

„Kardiostimuliatorius palaikys normalų širdies ritmą, ir priepuoliai išnyks arba bus lengvesni“, - sakė A. Kirkutis.

Naujoji telemedicinos technologija kol kas tik parodomoji. Tačiau jau kitais metais jos Lietuvoje greičiausiai taps kasdienybe.

Genovaitė Privedienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų