• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Agresyviems ir medikus talžantiems pacientams ruošiami „tramdomieji marškiniai“ – nuo šių metų medikai gali atsisakyti gydyti smurtaujančius ir įžeidinėjančius, nepagarbiai bendraujančius ligonius. O kad vėliau nekiltų ginčų, ar tikrai pacientas buvo agresyvus, medikai galės filmuoti, kaip teikia pagalbą.

Agresyviems ir medikus talžantiems pacientams ruošiami „tramdomieji marškiniai“ – nuo šių metų medikai gali atsisakyti gydyti smurtaujančius ir įžeidinėjančius, nepagarbiai bendraujančius ligonius. O kad vėliau nekiltų ginčų, ar tikrai pacientas buvo agresyvus, medikai galės filmuoti, kaip teikia pagalbą.

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.

Prieš metus, kaip tik po Naujųjų, Lietuvą pašiurpino vaizdai iš Kėdainių ligoninės, kai agresyvus vyras it šapelį bloškia ant žemės medikę ir toliau konfliktuoja su ligoninės darbuotojais, juos filmuoja. Naujausias atvejis Plungės ligoninėje – pacientę mirtinai užtalžęs vyras grasino ir slaugytojai.

„Įtariamasis atsisuko ir pasakė: dabar tavo eilė“, – pasakojo Plungės ligoninės direktorius Remigijus Mažeika.

Smurtą patiria dažnai

Greitosios medikams agresyvūs pacientai – kone kasdienybė.  

„Buvo ir per Naujuosius metus. Užpuolė tiesiog bevežant į ligoninę, paprastai priežastis būna pacientų apsvaigimas“, – tikino Greitosios pagalbos tarnybos atstovas Vladas Mireckas.

REKLAMA
REKLAMA

Smūgių yra sulaukęs ir pats greitosios specialistas.  

„Esu gavęs ir per galvą. Atvažiavom padėti žmogui, aplinkiniai pradėjo aiškintis, kad tu nuvežk į tą ligoninę, o ne į tą ir rado tokį argumentą“, – pasakojo V. Mireckas.

REKLAMA

Sveikatos priežiūros specialistams rizika patirti smurtą darbo vietoje yra 16 kartų didesnė, negu kitiems darbuotojams, teikiantiems kažkokias paslaugas“, – tikino Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Donatas Keršis.

Nuo šių metų medikai gali atsisakyti gydyti agresyvius pacientus. Ir ne tik, kai kyla pavojus jų gyvybei ar sveikatai, pakaks netinkamai bendrauti.  

„Jeigu pacientas savo tam tikru nederamu ar nepagarbiu elgesiu žemina sveikatos priežiūros specialisto garbę ir orumą ir tai trukdo tam pačiam pacientui ar kitiems suteikti kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas“, – paaiškino D. Keršis.

REKLAMA
REKLAMA

Kitaip sakant, jei pacientas gydytoją, liaudiškai sakant, pasiuntė, šis gali apsisukti 180 laipsnių kampu ir važiuoti pas tą ligonį, kuris iš tiesų laukia pagalbos. Tiesa, yra ir išimtis – jei pacientui reikia teikti būtinąją pagalbą arba jis savo veiksmų nesuvokia dėl psichinės sveikatos.  

„Pacientai turi suvokti, nepaisant to, kad serga ir jiem galbūt skauda, patiria kančią, bet pagarbus santykis, pagarbus bendravimas su žmonėmis, teikiančiais jiems pagalbą, yra būtinas“, – pabrėžė Medikų sąjūdžio pirmininkė Auristida Gerliakienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galės filmuoti pacientus

Kalbintų žmonių nuomonės, ar Hipokrato priesaiką davęs gydytojas gali atsisakyti gydyti jį koneveikiantį ligonį, skiriasi:

„Agresyvus esi – važiuok į blaivyklą, kažkur tai, nes normalūs žmonės, jeigu serga, tai jis nebus agresyvus, nebent jis girtas.“

„Turbūt, kad taip, reikėtų, o ką su jais daryt tokiais.“

„Subjektyvus tas pamatavimas, kas yra agresyvus, tiesiog įžeidinėja ar kažkokį smurtą naudoja prieš tą gydytoją.“

REKLAMA

Kad būtų mažiau ginčų, kas ir kaip tarp mediko ir paciento įvyko, Sveikatos apsaugos ministerija dar šiemet žada leisti medikams filmuoti, kaip jie teikia pagalbą.

„Užsienyje tokia praktika yra, ir ačiū Dievui, kad į Lietuvą ateina, dėl to, kad yra daug agresijos namų erdvėje, daug seksualinio priekabiavimo. Manau, kad „body“ kameros, jos tikrai nustatytų tam tikras elgesio ribas pacientams“, – teigė A. Gerliakienė.

REKLAMA

„Negalės eilinio vizito metu įeiti ir filmuoti, manyčiau, turėtų būti iškilus reali grėsmė, paciento elgesys nulems tą įrašo pradėjimą“, – pabrėžė D. Keršis.

Filmuoti galės stacionariomis kameromis, vaizdo registratoriais darbiniais, tačiau šiukštu ne asmeniniais telefonais. Įrašus galės saugoti ne ilgiau nei dvejus metus. Turėti vaizdo kameras – ne prievolė gydymo įstaigoms, o teisė.

Ir jas įstaigos pirkti turės iš savo pinigų – valdžia papildomų lėšų skirti neplanuoja. Tokias kameras jau kuris laikas turi ir policijos pareigūnai, ir viešojo transporto kontrolieriai.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

tv3.lt

anksčiau alkoholikai būdavo gydomi spec. ligoninėse, o agresyvūs SUP vaikai mokomi spec. mokyklose, dabar viskas bendrai - šunaujos labui, tik va kgb dėdulės ir JAV šlepetės gydomi atskyrose liux palatose
Vilnietis - SLAVA UKRAINI
Vilnietis - SLAVA UKRAINI
SLAVA HEROJAMS !! lietuva kartu su Ukraina iki galooo!!

BUTINA nepavargti remti Ukrainos!! Mes visa lietuva turime nepavargti buti Ukraina !!

BUTINA remti ir siusti LT karius i Ukraina !! BUTINA atsijungti nuo Baltarusiskos elektros tinklo !!!
reforma škia, kai vyrai suguldomi su moterimis, o apsaugos personalo ligoninės jau nebeturi už ką nusisamdyti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų