• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš porą dienų Lietuvoje pradėjo masiškai plisti Vilniuje atlikto jautraus socialinio eksperimento įrašas, kuriame mažametis viešoje vietoje prieina prie nepažįstamų žmonių ir praneša, kad jį nori pagrobti. Praeivių reakcijos į vaiko prašymą internautų nepaliko abejingais.

Prieš porą dienų Lietuvoje pradėjo masiškai plisti Vilniuje atlikto jautraus socialinio eksperimento įrašas, kuriame mažametis viešoje vietoje prieina prie nepažįstamų žmonių ir praneša, kad jį nori pagrobti. Praeivių reakcijos į vaiko prašymą internautų nepaliko abejingais.

REKLAMA

Interneto svetainių bei elektroninių parduotuvių kūrėjas ir aktyviai socialiniuose tinkluose dalyvaujantis Vilius Jurgaitis savo „TikTok“ paskyroje pasidalijo sukrečiančio socialinio eksperimento įrašu.

Vaizdo įraše galima matyti, kad berniukas skubiai ėjo prie skirtingų praeivių ir kreipėsi į juos sakiniu: „Laba diena, kažkoks vyras nori mane pavogti. Ar galite paskambinti mano tėčiui?“

Berniukui iš paskos sostinės gatvėse sekęs vyras praeiviams sakė: „Ateik, ateik. Aš jį turiu pas mamą nuvežti.“ 

REKLAMA
REKLAMA

Praeivių reakcijos stebina

Pirmasis vaizdo įraše parodytas vyras – Vilniaus universiteto rektorius Rimvydas Petrauskas. Berniukui priėjus prie jo ir paaiškinus situaciją, rektorius suskubo imtis veiksmų.

REKLAMA

Artyn priėjęs „pagrobėjas“ aiškino praeiviui, kad turi nuvežti berniuką pas mamą, tikino, kad kalba rimtai, o rektorius šiam atšovė – „Nu baikit. Nejuokaukit“ – ir apglėbė berniuką.

Visgi, tokio elgesio pavyzdys vaizdo įraše – vienintelis. Labiausiai stebino praeivių reakcijos, kuriose dauguma iš jų išklausė mažametį, tačiau jokių veiksmų dėl berniuko saugumo nesiėmė.

REKLAMA
REKLAMA

Jau sekančioje situacijoje užfiksuota, kaip sostines gatve einanti moteris pamato berniuką ir išklauso jo pasakojimą, tačiau artyn priėjęs „pagrobėjas“ tepasako, kad veš berniuką pas mamą ir nusiveda kartu su savimi. Praeivė neapsaugojo berniuko, tačiau eidama tolyn darkart atsigręžė pasižiūrėti.

Trečioje situacijoje berniukas priėjo prie jauno vyro, kuris ėjo gatve įsidėjęs belaides ausines. Mažamečiui pradėjus kalbėti, vyras išsitraukė iš ausies ausinę ir išklausė berniuką. Tuomet perklausė jį – „Pagrobti? Ką reiškia pagrobti?“, – tačiau vaiką už rankos jau vedėsi nepažįstamas vyriškis, o praeivis liko stovėti suglumęs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

@svetainiu_kurimas Lietuvoje kasdieną dingsta 8 vaikai, o kaip į tai reaguoja gatvės praeiviai #vaikas #saugumas ♬ original sound - Vilius • Svetainių kūrimas

Nepaliko abejingų

Prieš dvi dienas socialiniame tinkle patalpintas įrašas sulaukė dėmesio – jį peržiūrėjo net 273,5 tūkstančiai žmonių, o po įrašu pakomentavo 259 žmonės.

Dauguma iš jų stebėjosi, kaip galima taip abejingai reaguoti į mažamečio berniuko pagalbos prašymą. Kai kurie iš jų gėdino praeivius ir sakė, kad tai – baisu.

REKLAMA

Vienas pakomentavusiųjų rašė: „Vienas sureagavo... Baisu, kiek zombių ir pilkos masės.“

Kita moteris komentavo: „Nesvarbu, tai vaidyba ar ne, bet žmonės turėtų tokiu atveju vaiko neatiduoti! Keista žiūrėti.“

Trečia moteris gyrė R. Petrauską: „VU rektorius vienintelis sureagavo adekvačiai.“

Ketvirtuoju komentaru buvo sakoma: „Aš nesuprantu, ką jie dar galvoja... Iškart vaiką privalai apsaugoti po tokių dalykų.“

REKLAMA

Vaikų pagrobimai

Anksčiau naujienų portalui tv3.lt apie vaikų pagrobimus yra pasakojusi Dingusių žmonių šeimų paramos centro direktorė Natalija Kurčinskaja.

Pasak jos, tokių atvejų, kuomet dingsta vaikai, Lietuvoje per metus pasitaiko tikrai nemažai. N. Kurčinskaja kalbėjo, kad jie skaičiuojami ne šimtais, o tūkstančiais per metus. Pasak jos, apytikriai tokių atvejų pasitaiko 2 000-3 000 per metus. Ji teigė, kad skiriasi tik dingimo priežastys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kartais vaikai pabėga iš namų, kartais vienas iš tėvų pagrobia vaiką ir apie šiuos atvejus pranešama kaip apie dingimus“, – pasakojo Dingusių žmonių paramos centro direktorė.

Paklausta apie tai, kokio amžiaus vaikai dažniausiai patenka į pagrobėjų akiratį, N. Kurčinskaja pasakojo, jog tai – ikimokyklinio amžiaus vaikai.

„Tai yra maždaug 4-7 metų vaikai, kuriuos jau darželyje reikėtų mokyti apie tai, kad gali nutikti tokie atvejai“, – teigė specialistė. 

Keisti žmonės jaigu vaikas sako, kad jį nori pagrobti iš karto imkis veiksmų kviesk policiją ir neleisk, kad kažkas jį nusivestu.
Net liūdna pasidarė, kad gyvename abejingų žmonių pasaulyje. Šaunuolis Žmogus VU rektorius! Net moteriškė nekvietė policijos, na dar jaunas vyriokas gal iš karto nesuprato.. VAIKAS prašo pagalbos. Lygiai taip pat ir moterų pagalbos kreipimosi daug kas net nežino, kai jos rodo ženklą - Juodas rutuliukas viduryje delno! Galimai, labai REIKIA tokių eksperimentų, kad žmonės imtų galvot, atkreiptų dėmesį, suprastų, padėtų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų