„Man šį įvyki atsiuntė vienas iš mano „Facebook“ draugų, kuris norėtų likti anonimas. Aš dažnai pasisakau įvairiais Klaipėdos gyvenimo klausimais ir manęs paprašė, kad paviešinčiau šią informaciją, kad žmonės pamatytų, koks elgesys vis dar yra likęs Lietuvoje, kaip žmonės išsivadavę iš sovietinio gaublio kupolo vis dar elgiasi labai primityviais būdais“, – komentuoja Ignas Kasparas.
„Toks elgesys yra nedovanotinas“
Istorijos ir pilietiškumo mokytoją informavo, kad tie vaikai mėtė sniegą į pravažiuojančius automobilius. Žmogus, į kurio automobilį vaikai pataikė sniego gniūžtę pavažiavo į priekį, prisiparkavo savo automobilį, o kol vaikai atėjo iki jo – jis išbėgo iš savo transporto priemonės ir vaikus puolė per prievartą, paėmė už kupros, pritempė prie automobilio lango, prispaudė vaiko galvą prie stiklo ir rodė: „Va, kur tu man pataikei į automobilį.“
„Po to pylėsi daug necenzūrinių žodžių, tiek iš vaiko, tiek iš suaugusio žmogaus pusės, kas tikrai yra netoleruotina, tiek mažamečio atžvilgiu, kokį pavyzdį rodo vairuotojas, bet, žinoma, negalime ginti nei vaiko, nei suaugusio – abu pasielgė nedovanotinai“, – pasakoja mokytojas.
„Kaip ir minėjau, visas šis mentalitetas ateina iš mūsų buvusios auklėjimo sistemos, kaip mokiniai, vaikai buvo auklėjami anksčiau. Jie bijodavo grįžti namo su pastaba, nes dažniausiai būdavo auklėjami smurtu. Dabar, kai jau gyvename daugiau nei trisdešimt metų laisvoje visuomenėje, tikrai tas auklėjimas turi būti ne fizinis, ne smurtinis, ypač šiomis dienomis, ką matome, kokie įvykiai vyksta Palangos mieste.
Tokia smurto prevencija tiek artimoje aplinkoje, tiek viešoje erdvėje – paliesti svetimą vaiką, iš viso paliesti kitą žmogų – mes tokio metodo nebetaikome. Reikia sudrausminti balsu, gal būtų užtekę tiesiog pravažiuojant automobiliu papypinti, parodyti kumštį, o kai žmogus yra užpuolamas, tave stumdo, pritreškia prie automobilio – tai yra nedovanotina.
Jei pats atsidurčiau toje vietoje, jausčiausi nukentėjęs tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Tokie įvykiai traumuoja mažamečius. Atrodo visi esame drąsūs, bet kai įvyksta tokia situacija, pasekmės gali būti skaudžios. Gerai, kad tas žmogus sugebėjo kažkuriame momente susivaldyti.
O jei tas stiklas, kur trenkėsi vaiko galva būtų sudužęs, subjaurojęs vaiko veidą visam gyvenimui? Manau tiek vaiko tėvai, tiek vairuotojai turėtų pasikartoti elementarias žmogiškumo taisykles“, – naujienų portalui tv3.lt pakomentavo istorijos ir pilietiškumo mokytojas Ignas Kasparas.
Ignas Kasparas teigia, kad žmogus, šį įvykį užfiksavęs vaizdo įraše apie tai kreipėsi į epolicija.lt
„Niekada nelikite abejingi smurtui, pamatę vaikus darant šunybes ar neadekvačius suaugusiuosius sudrausminkime žodžiu. Jei nedrąsu – 112“, – priduria jis.
Naujienų portalas tv3.lt kreipėsi į Klaipėdos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, tačiau jų duomenimis, toks įvykis užfiksuotas nebuvo.
Turbūt vaikai turi žinoti kas yra gerai kas blogai.
Mano motinai einant į pparduotuvę toks vaikas su sniego gniūžtę pataikė į ausį.
Ir ką jūs galvojate moteris ta ausimi negirdi.
Va jums tokių vaikučių išsidirbinėjimai prie ko priveda.