Šis poelgis sulaukia ir pagyrų, ir kritikos. Amerikiečių žurnalistė Noor Tagouri atsidurs žurnalo spalio numeryje „Atskalūnai“. Šiame „Playboy“ cikle pasakojama apie vyrus ir moteris, „kurie rizikavo viskuo – net gyvybėmis – kad darytų tai, ką mėgsta“.
22 metų žurnalistė, dirbanti reportere vaizdo naujienų tinklapyje „Newsy“, žurnalo nuotraukose pasirodė dėvinti juodą odine striukę, džinsus, sportinius batelius ir hidžabą – musulmonišką skarą. Straipsnyje ji apibūdinama kaip „kieta aktyvistė“.
Iš Libijos kilusi N. Tagouri, siekianti tapti pirmąja hidžabą dėvinčia žinių pranešėja komercinėje JAV televizijoje, sakė, kad sunkumai, su kuriais ji, musulmonė, susidūrė augdama Jungtinėse Valstijose, padėjo kopti karjeros laiptais.
„Žinau, ką reiškia, kai mūsų bendruomenės kalbos žiniasklaidoje yra iškraipomos“, – sakė ji „Playboy“, kuris, siekdamas pasiekti platesnę auditoriją, anksčiau šiemet liovėsi spausdinti visiškai nuogų moterų nuotraukas.
„Ir aš sakiau: „Žinau, ką reiškia, kai žiniasklaida iškraipo tiesą. Aš to nedarysiu. Noriu papasakoti jūsų istoriją, nes ji svarbi ir nusipelno teisingumo“, – aiškino N. Tagouri.
N. Tagouri, socialiniuose tinkluose turinti per 100 tūkst. sekėjų, išpopuliarėjo 2012 metais paskelbusi kampaniją “#LetNoorShine“.
Jos pasirodymą atnaujintame „Playboy“ daugelis vertina kaip esminį laimėjimą, tačiau pasitaiko ir tokių, kurie įžeidinėja jauną moterį.
„Playboy“ yra pornografijos sinonimas“, – rašoma internetinio žurnalo „The Muslim Vibe“ straipsnyje.
„Kelis dešimtmečius jis daiktino ir prekėmis vertė moteris, pateikdamas tik seksualų jų įvaizdį. Vien tai, kad žurnalas sušvelnino savo įvaizdį, dar nereiškia, kad galime tuo pasitikėti ir prie jo prisidėti“, – rašoma jame.
Tinklaraštininkas Nishaatas Ismailas taip pat skeptiškai vertino N. Tagouri pasirodymą žurnale, kurio „pagrindinė vertybė yra moterų daiktinimas“.
„Ar moterų, o ypač musulmonių, balsai yra taip giliai palaidoti po verksmais tų, kurie tvirtina kalbantys mūsų vardu, kad vienintelis galimas mūsų atsakas yra pasirodyti „Playboy“, žurnale, kuris pastaruosius 63 metus egzistavo tik tam, kad vyrai galėtų paspoksoti į pusnuogių moterų kūnus?“, – rašė I. Nishaatas.
„Ar tikrai taip mes norime ištaisyti savo naratyvą?“, – klausė jis.