Reformatorė
„Esu reformatorė, nuolat keičianti save, visame kame labai mėgstu transformaciją. Negaliu stovėti vienoje vietoje, mėgstu keistis – pastovumas – ne man. Kitas gal į kirpimą pažiūrėtų tiesiog kaip į eilinę specialybę ir būdą uždirbti duoną kasdieninę, bet aš, kaip ir į viską gyvenime, į savo darbą žiūriu iš kito kampo: noriu tai daryti, nes tai mane veža, o kai tai mane veža, kitas žmogus gali gauti to draivo iš manęs ir gauti šimtą procentų paslaugos“.
Kūryba kasdieniame darbe ir individualumo paieškos – tai viena, tačiau vietoje nenustygstančiai Daliai to, žinoma, nepakanka – štai kodėl ji nuolat dalyvauja įvairiuose projektuose, pradedant komercinėmis fotoreklamomis, baigiant nekomerciniais, avangardiniais renginiais ar tiesiog nutrūktgalviškais iššūkiais – tokiais, kaip fotosesija... Mongolijoje.
Idėjinė kūrėja
„Exit To The City – pirmasis mano projektas, kuriame kuriu visą kolekciją. Tačiau esu dirbusi daug su fotosesijomis – tiek kūrybinėmis, saviraiškos inspiruotomis, tiek su komercinėmis. Svarbiausia, negaliu dirbti su nemotyvuotu žmogumi – pinigų (vien tik) siekimo aš irgi nelaikau pakankamų motyvu kurti. Man kartais daug smagiau dirbti ne su patyrusiais komercializuotais vilkais, bet su žaliais, ką tik studijas baigusiais, pirmuosius žingsnius žengiančiais fotografais, juvelyrais, vizažistais, kurie turi savyje labai daug nestandartinio mąstymo, jiems rūpi ne tai, kas bus naudinga ar nenaudinga, bet kaip visą savo energiją nukreipti pačiai gryniausiai kūrybai.“
Nuotykis Mongolijoje
„Vienas iš „idėjinių“ projektų – bendraminčių kelionė į Mongoliją ir ten fotografuota fotosesija. Šitą istoriją prisimenu kaip vieną smagiausių avantiūrų-kūrybinių procesų. Mūsų komanda – fotografas, rinkodarininkė, plaukų/vizažo meistrė – jau senokai gundėsi leistis į štai tokį atotrūkį, „išeiti“ su idėjiniais, savais žmonėmis ir tiesiog kurti, be ribų, ir be rėmų. Sugalvojome ant mongolės merginos (kurią susiradome tiesiog pakeliui, tranzuojančią) „užmauti“ lietuvybę – tam gabenomės ir lino, ir žalių-raudonų spalvų, ir savo gamintų aksesuarų.
Kai žiūriu dabar, pačios nuotraukos ir pats darbas atrodo stipriai taisytini, tačiau man atrodo, kad nutrūktgalviška emocija ten atsispindi. Tai pirminiai darbai, ir tai matosi – bet man jie labai mieli. Visai kitoks projektas „Her name is Grace“ – reklaminė idėja sukurti fotosesiją, pasakojančią istoriją, prie kurios teko dirbti ir Daliai: „Visa komanda jautėme didžiulį malonumą ją kurdami – tą atspindi ir nuotraukos, į kurias kaskart žiūriu su didžiuliu malonumu“.
„Požemių šokas“ Exit To The City scenoje
Dalia prisipažįsta, kad jau nuo pat pirmų akimirkų pasiruošimą „Exit To The City“ šou lydėjo iššūkiai: nuo intriguojančios temos „Požemių šokas“ analizės, iki užduoties suburti savo komandą. „Labai gerai, kad mūsų komandoje yra skirtingi žmonės, su savo skirtingais įnašais: plaukų ir įvaizdžio stilistės, makiažo specialistė, drabužių dizainerė. Apskritai šios kolekcijos kūrimas – tai mokymosi procesas, ieškojimų, pažinčių, atradimų ir technologinių sprendimų metas. Vyksta tikrų tikriausi kūrybiniai mainai!“
Dalia sako, kad komandai tekusi tema – „Požemių šokas“ – labai atitinka tai, kuo gyvena komanda, ir savyje koduoja galingus socialinius procesus, vykstančius mūsų visuomenėje, kasdien, čia ir dabar. „Aš tikiu, kad galime tai parodyti: drąsiai ir kitaip. Pažvelgėme į temą giliau ir „Požemių šoką“ interpretavome kaip vidinį žmogų – norisi, kad kolekcija būtų tarsi geras filmas, kuris sukrečia, palieka pėdsaką ir priverčia kažką suvokti, atrasti ir suprasti. Noriu kalbėti – antraip, kam investuoti tiek laiko, darbo, energijos?“ Ko gali tikėtis „Exit To The City“ žiūrovas? „Išversto žmogaus, biologijos, vyriškumo ir moteriškumo temos, užkabintų socialinių motyvų, apvilktų naujomis tendencijomis“, - žada Dalia Ramelytė.