Stilistas naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kokias klientų per karantiną padarytas klaidas dabar tenka taisyti, kaip plaukais galima pasirūpinti namie bei paneigė seniai viešumoje sklandančius mitus apie plaukus.
O pirmadienio vakarą 19.30 val. TV3 laidoje „#Iš Namų“ Karolis apie savo darbo subtilybes pasikalbės ir su legendine vedėjų pora, Orestu ir Džilda Vaigauskais.
Karoli, karantinas priverstinai sustabdė daugybės žmonių gyvenimą, o jums, dirbančiam grožio srityje, taip pat teko sustoti. Ar stipriai finansiškai palietė ši pauzė?
Karantinas mano gyvenimo stipriai nesustabdė. Tik apie jį paskelbus, sugalvojau, ką daryti, kad mano mylimos klientės galėtų gražintis namuose, todėl iškart išleidau plaukų dažų rinkinį „Dažykis namuose ir būk graži“. Rinkinį sudaro oksidantas, teptukas, palerina, vienkartinės pirštinės ir net vienkartinis rankšluostis.
Tokiu būdu buvo gerai ir man, ir klientėms, taip pat kiekvieną dieną buvo veiklos – ruošdavau rinkinius ir saugiai juos perduodavau klientėms. Dėl šios priežasties finansiškai nukentėjau ne per daugiausiai. Kaip sakau, reikėjo suktis iš padėties, nes mokesčiai dideli, o pinigėlių iš kažkur gauti reikia.
Tikriausiai dabar vos spėjate gražinti klientes?
Kai paskelbė, kad jau galima dirbti, juokavau, kad atidariau telefono karštąją liniją, nes sulaukdavau skambučio po skambučio – visi labai norėjo gražintis. Bet ir dabar telefonas kol kas dar netyla, nors dirbame nuo ankstaus ryto iki nakties, kad tik visos būti gražios.
Ne paslaptis, kad ne viena moteris, neišlaukusi, kol galės apsilankyti pas specialistus, ėmė bandyti įvairias grožio procedūras namie. Ar vėliau specialistams netenka taisyti jų klaidų?
Tikrai yra daug klientų, kurie viską bando namuose. Vyrai, nesulaukę, kol atsidarysime, irgi kirposi namuose. Tačiau kai jie atėjo, nė nežinojau, kaip bandyti taisyti situaciją – buvo tikrai baisu.
Moterys taip pat labai sugadino situaciją, nes pirkosi dažus parduotuvėse. Plaukai labai išsausėjo, kai kurioms, nuo šviesinimo, net nutrupėjo, tad dabar tikrai yra ką veikti. Žmogui dabar skiriame daugiau laiko, nei anksčiau – reikia taisyti kirpimą, koreguoti plaukų spalvą.
Patarimas – nekiškite rankų, kur nereikia. Geriau pavaikščioti ataugusiomis šaknimis, negu prisidaryti dar daugiau bėdų. Siūlau pasitikėti tik savo plaukų stilistu.
Kaip savo plaukais siūlytumėte pasirūpinti namuose?
Namuose siūlyčiau naudoti plaukų kaukes ir laikyti mažiausiai 2 valandas, kol plaukas pasimaitins. Kol visi nedirbame, patariu plaukų nedžiovinti plaukų džiovintuvu, kad plaukai kuo įmanoma mažiau sausėtų.
Kokios yra didžiausios žmonių, nežinančių, kaip teisingai pasirūpinti savo plaukais, klaidos?
Klaidų yra labai daug. Jeigu plaukų stilistas nepataria, tai daug klienčių ir nežino, kaip namie prižiūrėti plaukus. Reikia dažnai naudoti kaukes, džiovinti ne per daug karštu džiovintuvu, kuo mažiau plaukus tiesinti. Yra daug visokių detalių.
O kaip su plaukų „pripratimu“ prie įvairių priemonių? Ar tiesa, kad jas reikėtų keisti dažnai?
Plaukai tikrai nepripranta prie tos pačios priemonės, tai – mitas. Dažniausiai ji nebent atsibosta pačiam klientui, bet ne plaukui. Siūlyčiau turėti poros rūšių šampūnų ir kaukių – tada neatsibos ir pačiam.
Galiu pasakyti iš savo patirties – jau 3 metus naudoju tas pačias priemones, plaukai vis dar nepriprato, viskas – labai gerai, plaukai blizga (šypteli).
Pavasarį praleidome namuose, tačiau vasarą, tikėtina, jau galėsime drąsiai išeiti į gatves – kokios būtų šios vasaros šukuosenų tendencijos tiek vyrams, tiek moterims?
Šukuosena yra neatsiejama kiekvieno žmogaus įvaizdžio dalis. Tinkamai sutvarkyti plaukai leis labiau savimi pasitikėti, pabrėžti charakterį bei stilių.
Trumpų plaukų šukuosenos buvo madingos visais laikais. Na, o šiemet stebinkite visus įspūdingu kare kirpimu ir ryškiomis spalvomis. Madingiausi 2020 metų vasarą bus sunkūs ir neiškarpyti kirpčiukai, kuriuose nelieka lengvumo. Plaukų dažymo stilius – taip pat labai ryškus ir įvairus. Vasarą – kuo ryškiau, tuo gražiau.
Kokiomis grožio procedūromis pats mėgstate lepintis?
Man labai patinka visokios SPA procedūros, viso kūno masažai. Bet ir pats dažnai neaplenkiu grožio salono ir savo plaukus pas kolegas gražinu kas porą savaičių. Kai atsisėdu psa savo kirpėją į kėdę, užplūsta gėris, todėl įsivaizduoju, kad ir mano klientai būna laimingi po grožio procedūrų.
Ar apskritai daug išleidžiate grožiui? Kokiai procedūrai, pasibaigus karantinui, pats nekantraujate užsirašyti?
Savo grožiui išleidžiu nedaug. Kadangi dirbu grožio sferoje, su kolegomis atsiskaitome barteriu. O jeigu šioje srityje nedirbčiau, tai tikrai per mėnesį tik grožio procedūroms išleisčiau kelis šimtus eurų.
Po karantino labiausiai laukiu baseinų ir pirčių, o po jų – tiesiai į masažo kabinetą ir kosmetologę, nes veidas tikrai išsiilgęs tiek kaukių, tiek ir kitokių grožio procedūrų.
Daugiau įdomių pokalbiu, smagių vaizdo įrašų ir kitokiu linksmybių – pirmadienį 19.30 val. laidoje „#Iš Namų“!