Trečiąją paralimpinių žaidynių dieną Paryžiuje sėkmingai pradėjo čia startavęs dar vienas Lietuvos sportininkas. Plaukikas Edgaras Matakas solidžiai pasirodė S11 klasės 50 metrų laisvu stiliumi distancijos atrankoje bei pateko į finalą.

Distanciją lietuvis įveikė per 26.75 sek., savo plaukime liko ketvirtas, ir į finalą pateko tarp šešiolikos plaukikų užfiksavęs penktą rezultatą.

Atrankoje greičiausiai plaukė čekas Davidas Kratochvilis (26.04 sek.).

S11 klasės 50 metrų laisvu stiliumi distancijos finalas numatytas šeštadienio vakarą, 21.27 val.

Primename, plaukiko E. Matako rungtys, kuriose sportininkas įvairiose varžybose kovoja dėl medalių – 50 metrų plaukimas laisvu stiliumi ir 100 metrų plaukimas krūtine.

Trenerio Ramūno Leono auklėtiniui iš Kauno, 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpinės žaidynės jau yra trečiosios jo karjeroje. 2021 m. Tokijo žaidynėse sportininkas iškovojo bronzą.

E. Matakas taip pat yra tapęs Europos ir pasaulio čempionu bei prizininku.