• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiek daugiau nei po mėnesio visų sporto gerbėjų akys kryps į Maskvą, kur dėl pasaulio čempionato medalių rugpjūčio 10 – 18 dienomis kovos geriausi planetos lengvaatlečiai. Tuo tarpu stipriausi Lietuvos atletai it susitarę kartoja, kad nėra dar pasiekę geriausios formos, o prioritetas – įvykdyti normatyvą.

Jaunosios mūsų šalies lengvosios atletikos žvaigždės prisipažino, kad didesnį dėmesį skirs Universiadai, kuri vyks Kazanėje liepos 6 – 7 dienomis ir į pasaulio pirmenybes važiuos su tikslu patekti į finalą, o patyrę sportininkai bandys „įkasti“ planetos elitui.

Nedrįsta spėlioti

Daugelis Lietuvos lengvaatlečių prisipažino, kad po praėjusiai metais vykusių Londono olimpinių žaidynių stengėsi sumažinti fizinį krūvį ir leisti pailsėti kūnui. Todėl per likusį mėnesį iki Maskvoje vyksiančio pasaulio čempionato stengsis įvykdyti normatyvą, kuris užtikrintų vietą planetos pirmenybėse.

Europos vicečempionas, šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys prisipažino, kad asmeninio rezultato kartoti nesiryš ir pagrindinis šiuo metu prioritetas – kelialapis į elitinį čempionatą: „Stengiuosi dabar kovoti su tuo pasaulio normatyvu“ , – teigė sportininkas.

REKLAMA
REKLAMA

„Iki planetos čempionato dar tikrai startuosiu. Dar laukia tikrai ne mažai varžybų – Šveicarijoje dalyvausiu“ , – apie likusius startus iki pirmenybių sakė 400 metrų bėgikė Agnė Šerkšnienė.

REKLAMA

Mėnesio pradžioje atletė Lozanoje pasiekė asmeninį rekordą – 52,30 sekundės bei įvykdė pasaulio lengvosios atletikos čempionato normatyvą. Tai geriausias sezono rezultatas Lietuvoje ir ketvirtas per visą laiką. Tačiau kaip pati prisipažįsta, rekordą gerinti dar bandys: „Labai tikiuosi, kad pagerinsiu ir kad tai padaryti pavyks. O kaip viskas susiklostys – matysime“.

Stipriausia mūsų šalies disko metikė Zinaida Sendriūtė skirtingai nei kiti lengvaatlečiai po olimpiados tempo mažinti nesistengė. Prieš kelias savaites prestižinėse Deimantinės lygos varžybose Italijoje užėmusi trečiąją vietą, į priekį užleido tik pagrindinę savo konkurentę Londono olimpinių žaidynių čempionę kroatę Sandra Perkovič.

REKLAMA
REKLAMA

„Stengiuosi pradėti taupyti savo jėgas pasaulio čempionatui, bet dar laukia vienos Deimantinės lygos varžybos. Ten tokia gera aura ir atmosfera, nes visas elitas susirenka. Kažkiek ir aš ten matausi“ , – teigė metikė – Norėčiau kuo greičiau pavyti pagrindinę savo priešininkę – Perkovič. Įveikiama varžovė, nes kiekvienos tikslas, kuri yra už jos – aplenkti ją“.

Pagrindines savo konkurentes lengvaatletė įvardijo Vokietijos ir Kinijos metikes, kurios pasak, sportininkės, yra vienodo pajėgumo kaip ir ji, galinčios numesti ir 64, ir 66 metrus. Tuo tarpu pagrindinis Lietuvos rekordininkės tikslas – pasirodyti geriau nei praėjusiame čempionate Tegu, kuriame užėmė 12-ąją vietą: „Reikia turėti gerus duomenis ir rezultatą. Aišku, jis ir parodys, kokią vietą užimsiu“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

100 metrų rungtyje su barjerais bėgikė Sonata Tomašaitytė kaip ir Z. Sendriūtė tempo po olimpinių žaidynių nemažino, todėl kaip pat sportininkė prisipažino, skaudžiai nukentėjo: Bėgti kaip ir norisi, bet dar daug klaidelių, reikia pasitobulinti. Nežinau, ar šį sezoną dar suspėsime, bet kol kas dar nesijaučiu formoje. Kadangi nebandžiau mažinti krūvio, tai taip ir gavosi – patyriau traumą ir negaliu daryti visko pilna jėga.“

Kaip ir daugelis kitų atletų, Lietuvos rekordininkė nesiryžo spėlioti savo galimybių planetos čempionate: „Reikia įvykdyti normatyvą, o po to žiūrėsime. Sunku kažką dar prognozuoti. Aišku, visada norisi kuo geriau pasirodyti“.

REKLAMA

Šį savaitgalį Kaune surengtame Europos komandinio II lygos čempionate, planetos pirmenybių „B“ normatyvą sugebėjo įvykdyti tik 100 metrų sprinterė Lina Grinčikaitė (11.31 sek.).

Prioritetas – Universiada

Prieš kiek daugiau nei savaitę iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) į tėvynę padėti Lietuvos lengvosios atletikos rinktinei Europos komandinėse II lygos čempionate grįžo NCAA čempionė 1500 metrų bėgikė Natalija Piliušina.

Lietuvė atskleidė, kad šį sezoną tempo mažinti nesistengė, nes neiškovojo kelialapio į olimpines žaidynes: „Startuoju ir sportuoju visu pajėgumu, nes nepatekau į olimpiadą. Iki pasaulio čempionato startuosiu varžybose Švedijoje, kurios vyks po keturių dienų, bandysiu įvykdyti normatyvą ir, žinoma, laukia Universiada“.

REKLAMA

Paklausta, kokį sau tikslą kelia pasaulio pirmenybėse, bėgike spėlioti nesiryžo ir teigė, susikoncentravusi ties Universiada: „Reikia rungtį dar pasirinkti, nes galvoju startuoti ir 800 metrų bėgime. Tikiuosi pakliūti į finalą ir iškovoti medalį. O dėl pasaulio čempionato, tai kol kas norisi įvykdyti normatyvą ir į jį patekti , o tada jau bus matyti“.

Į Kazanę dėl medalio kovoti važiuos ir 3000 metrų su kliūtimis bei 5000 metrų bėgikė Vaida Žūsinaitė, kur iškovoti aukščiausios prabos medalį: „Labiau orientuojuosi, aišku, į Universiadą, o po to bus matyti. Aišku, pirmiausia nuvykus į pasaulio čempionatą norėčiau pagerinti savo asmeninį rezultatą. Po to, aišku, ir į finalą patekti“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trauma išmušė iš vėžių

Žiemą dešinio kelio traumą patyrusi pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionato ir planetos jaunimo vicečempionė šuolininkė Airinė Palšytė skirtingai nei kiti jaunieji sportininkai, svarbiausią startą pasirinko Europos iki 23-ejų metų čempionatą, kuris liepos 11 – 14 dienomis vyks Tamperės mieste, Suomijoje.

„Norėtųsi jau greičiau grįžti į tą formą, bet galbūt ne kiek fiziškai, o psichologiškai yra sunku šokinėti. Visą žiemą ir dalį pavasario praleidau su kelio trauma, kai negalėjau nei bėgioti, nei šokinėti. Tik prieš keletą savaičių pradėjau šuoliuoti ir jaučiu tą spaudimą, kad reikia daryti jau normatyvą. Žinau, kad reikia ir galiu, o tai padaryti tik sunkiau“ , – sakė pernai Londone 11-ąją vietą užėmusi žaidynių dalyvė.

REKLAMA

Paklausta, kokį tikslą sau kels, jeigu pateks į planetos pirmenybes, sportininkė spėlioti nesiryžo:„Orientuojamės labiau į Europos iki 23 metų čempionatą, kur yra mano varžybos. Žinant, kad tik atsigaunu po traumos tai norisi, kad ten gerai pasirodyčiau. Visgi šiuo metu, kokioje esu formoje konkuruoti su suaugusiais iš tiesų – sunku. Pirmiausia reikia įvykdyti normatyvą į pasaulio čempionatą, o po to galvoti apie keliamus tikslus“.

TIK FAKTAI

2011 metais, Pietų Korėjos mieste Tegu surengtame pasaulio čempionate lietuviams iškovoti medalių nepavyko. 

REKLAMA

2013 metų pasaulio čempionato normatyvus įvykdę sportininkai:

Marius Žiūkas (A, 20 km ėjimas)

Tadas Šuškevičius (A, 50 km ėjimas; B, 20 km ėjimas)

Tomas Gaidamavičius (B, 50 km ėjimas)

Ričardas Rekst (B, 50 km ėjimas)

Rasa Drazdauskaitė (Maratonas)

Diana Lobačevskė (Maratonas)

Remalda Kergytė (Maratonas)

Živilė Balčiūnaitė (Maratonas)

Austra Skujytė (A, Septynkovė)

Kristina Saltanovič (A, 20 km ėjimas)

Brigita Virbalytė (A, 20 km ėjimas)

Neringa Aidietytė (A, 20 km ėjimas)

Virgilijus Alekna (B, disko metimas)

Zinaida Sendriūtė (A, disko metimas)

Agnė Šerkšnienė (B, 400 m)

Lina Grinčikaitė (B, 100 m)

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų