• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kelios JAV elektros energijos tiekimo kompanijos jau vykdo naujos komunikacijų technologijos bandymus, kuri užtikrina spartų interneto ryšį žemos įtampos elektros tinklais.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak JAV Federalinės komunikacijų komisijos (FCC) atstovų, tie patys elektros laidai, prie kurių kištukinių lizdų vartotojų namuose jungiami televizoriai, skrudintuvai ir kita buitinė technika, gali tapti nauju komunikacijų tiltu, sujungsiančiu milijonus amerikiečių su pasauliniu kompiuterių tinklu.

REKLAMA

FCC pareigūnai teigia, kad ši technologija yra alternatyva kabelinės TV ir telefono tinklais teikiamoms plačiajuosčio ryšio paslaugoms - elektros laidais gali būti sparčiai perduodami didžiuliai duomenų kiekiai ir labai kokybiški videosignalai. Duomenų perdavimui gali būti naudojami tik žemos įtampos elektros tinklai, ši technologija nenumato galimybės teikti interneto ryšį aukštos įtampos linijomis, kurios gali pasiekti atokius šalies regionus. FCC inžinerijos ir technologijų biuro vadovas Edmondas Thomas pabrėžė, kad kiekvienas elektros kištukinis lizdas vartotojų namuose tampa plačiajuosčio interneto jungtimi. Pagal ryšio spartą internetas elektros laidais prilygs kabeliniams modemams bei DSL linijoms. Pasak jo, šį komunikacijų būdą plėtojančios kompanijos praėjusiais metais įveikė daugelį techninio pobūdžio problemų ir dabar internetas elektros laidais laikomas labai perspektyvia technologija. Tačiau kol kas nėra aišku, ar ji artimiausiu metu galės pasiekti daugumą vartotojų, agentūrai AP sakė Amerikos informacijos technologijų asociacijos vyresnysis viceprezidentas Markas Uncapheris. Jo manymu, vis dar tebėra neaišku, ar naujoji technologija bus patraukli komerciškai. “Tikriausiai būtinai reikės vienos kurios ar keleto kompanijų, kurios ryžtųsi galutinai pateikti ją rinkai”, - sakė jis. M. Uncapherio manymu, naujoji ryšio alternatyva gali padidinti konkurenciją interneto paslaugų rinkoje ir atpiginti kitus plačiajuosčio ryšio būdus.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak FCC atstovų, komisija nagrinėja naująją interneto ryšio technologiją jau keletą mėnesių, o šiemet teiks jai dar didesnį dėmesį. Nėra jokių teisinių barjerų tokiam ryšio būdui plėtoti, tačiau FCC rūpi, ar internetas elektros tinklais nesukels trikdžių vartotojų namuose ar už jų ribų. FCC inžinerijos ir technologijų biuro vadovas E. Thomas sakė norįs būti visiškai tikras, kad naujovė netrukdys vartotojams žiūrėti televizorių.

Kelios elektros tiekimo kompanijos, tarp jų - Pensilvanijos valstijoje veikianti “PPL Corp.” bei Sent Lujyje (St. Louis) įsikūrusi “Ameren Corp” - jau vykdo laikinuosius naujojo ryšio bandymus vartotojų namuose. Pasak asociacijos “Power Line Communications”, vienijančios interneto per elektros tinklus sprendimus kuriančias bei diegiančias bendroves prezidento Alano Sharko, “viskas veikia”. Šiuo metu asociacija vienija 11 elektros energijos tiekimo bendrovių, kurios iš viso aprūpina elektra apie 30 mln. amerikiečių namų. Organizacijai priklauso ir interneto paslaugų teikėjai, tarp jų - ir trečia pagal dydį interneto teikėja JAV kompanija “Earthlink”. Pasak jos atstovų, jau kuris laikas vyksta derybos su elektros tiekimo bendrovėmis dėl naujosios technologijos diegimo. Inžinerinės problemos iš esmės jau išspręstos, dabar svarbiausia sugalvoti, kaip geriausiai pristatyti šią paslaugą rinkai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų