Kabančiose lysvėse supasi tūkstančiai braškių kerų, o ant plonų stiebelių jau sirpsta pirmosios braškės. Toks lietuvio akiai neįprastas vaizdas ūkininkės iš Anykščių Rūtos Juškienės šiltnamyje.
Šių lietuviškų uogų derlius šiemet rekordiškai ankstyvas. Kol kas pirmosios braškės skinamos į dėžutes paragauti. Braškių augintoja sako, jei saulėtos dienos išsilaikys ilgiau, jau kitą savaitę gausesnis lietuviškų braškių derlius keliaus ir į prekybos tinklus. O šių pirmųjų uogų ragauti galės ūkininkų turgelių pirkėjai. Anykštėnė planuoja iš hektaro braškyno gauti ne mažiau 50 tonų šių vasara kvepiančių uogų.
„Pirmas skynimas gali būti apie kokius 200 kg sunku pasakyti, kai nuskinsim, pasversim, atšaldysim, matysim“, - veiksmus pagal situaciją planuoja braškių augintoja Rūta Juškienė.
Šiuo metu ūkininkai pirmieji Lietuvoje pasitelkę modernias technologijas lietuviškas braškes šiltnamyje pamėgino užauginti ir rudenį. Eksperimentinis derlius pasiteisino, tos pačios lietuviškos braškės derėjo kone iki gruodžio.
Už pirmas šiltnamio braškes anykštėnai ketina prašyti tiek pat kiek ir pernai, po 5 eurus už kilogramą. Tai vienu euru daugiau nei šiuo metu prašo turgaus prekiautojai už įvežtines iš Graikijos ar saulėtosios Turkijos. Čia turguje lietuviškos lauko braškės pasirodys dar negreit – maždaug po mėnesio.
„Jau pradėjom prekiauti uogom. Graikiškos labai skanios, saldžios, kvapnios perka žmonės“, - sako uogų prekiautoja Reda Šukienė pridėdama, kad maždaug po dviejų savaičių sulauksime lenkiškų, o po mėnesio – ir lietuviškų braškių.
Na o kol lietuviškų braškių dar nėra pirkėjų rankos tiesiasi ir įvežtinių link. Uogų išsiilgę žmonės turguje perka ne tik braškes, bet ir ispaniškas šilauoges. Mėlynes atstojančių uogų kilogramas turguje šiuo metu kainuoja po 6 eurus.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.