• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) Rytų Europos grupės sprendimu Lietuva nuo šių metų lapkričio 30 iki 2010 metų gruodžio 1-osios pirmininkaus OPCW Cheminio ginklo uždraudimo konvencijos šalių narių metinio susitikimo keturioliktajai sesijai.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuva koordinuos šalių narių veiksmus iki kitos metinės šalių narių konferencijos 2010-ųjų pabaigoje. Lietuvos nuolatinis atstovas Cheminio ginklo uždraudimo organizacijoje yra Lietuvos ambasadorius Nyderlanduose Vaidotas Verba.

REKLAMA

Lietuva sieks stiprinti tarptautinės bendruomenės pajėgumą reaguoti į su cheminiu ginklu susijusius incidentus, užkirsti kelią įvairiems, tarp jų ir aplinkosaugai, pavojams.

OPCW Cheminio ginklo uždraudimo konvencijos šalių narių metinis susitikimas, dar vadinamas šalių narių konferencija, yra pagrindinė OPCW sprendimų priėmimo institucija, sudaryta iš 188 šalių, prisijungusių prie Cheminio ginklo uždraudimo konvencijos, atstovų.

REKLAMA
REKLAMA

Šalių narių konferencijos metu svarstomas ir priimamas OPCW biudžetas ir nubrėžiamos kitų metų organizacijos politikos gairės, aptariamos tarptautinio bendradarbiavimo galimybės numatant cheminio ginklo sunaikinimo terminus, derinami įvairūs Cheminio ginklo uždraudimo konvencijos aspektai, keičiamasi nuomonėmis nusiginklavimo klausimais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Keturioliktoji sesija tvirtins Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos 2010 metų biudžetą ir priims sprendimą dėl naujo OPCW generalinio direktoriaus kandidatūros. Konferencija taip pat svarstys ir tvirtins cheminio ginklo sunaikinimo planus ir terminus.

REKLAMA

Pagrindinis Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos uždavinys - įgyvendinti Cheminio ginklo uždraudimo konvenciją, kuri draudžia cheminių ginklų kūrimą, gamybą, įsigijimą, naudojimą ar perdavimą. Ji ne tik draudžia tam tikrą masinio naikinimo ginklo kategoriją, bet ir nustato konkrečias priemones patikrinti, kaip valstybės laikosi savo įsipareigojimų.

Lietuva, kaip aktyvi Europos Sąjungos narė, nuosekliai kelia ir jūrose paskandinto cheminio ginklo klausimą, buria šiai problemai spręsti tarptautines pastangas. Mūsų šalis jau surengė nemažai tarptautinių seminarų ir susitikimų aptarti jūrose paskandinto cheminio ginklo keliamoms grėsmėms ir priemones šiai problemai spręsti. Lietuva inicijavo tarptautinį bendradarbiavimą parengti ir priimti Jungtinių Tautų rezoliuciją paskandintų cheminių ginklų klausimu 2010 metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų