Išrinktasis prezidentas Rolandas Paksas ir Seimo primininkas Artūras Paulauskas nepaneigė, jog Vyriausybėje gali būti pasikeitimų.
"Jeigu pareigūnas, ministras ar kitokios institucijos vadovas netinkamai atlieka savo pareigas ir tam yra argumentų, tai jį reikėtų keisti ar duoti šansą pasitaisyti", - penktadienį (01.10) po susitikimo su Seimo pirmininku žurnalistams sakė būsimasis prezidentas R. Paksas.
R. Pakso išsakytai minčiai pritarė Seimo primininkas A. Paulauskas.
"Turi būti išnagrinėti įvairių pareigūnų darbo aspektai, jei yra kokių nors trūkumų - duoti terminus jiems pasitaisyti, o jei jie su darbu nesusitvarko - tada keisti", - sakė A. Paulauskas.
Nei išrinktasis prezidentas, nei Seimo pirmininkas neįvardijo konkrečių ministrų ar numatomų keisti pareigūnų pavardžių.
Seimo pirmininkas A. Paulauskas nurodė, kad "išrinktasis prezidentas neturi ketinimų šiuo metu radikaliai keisti Vyriausybę".
Tačiau, jei valdžioje ir bus kokių nors kokių nors personalijų pakeitimų, pasak A. Paulausko, bet kokie pakeitimai bus vykdomi prieš tai juos suderinus su Seimu, premjeru ir prezidentu.
Praėjusį savaitgalį prezidentu išrinktas R. Paksas šią savaitę ne vienąsyk pareiškė, jog kol jis negavo prezidento įgaliojimų, per anksti kalbėti apie konkrečius pakeitimus Ministrų kabinete.
Pagal Konstituciją prezidentas su Seimo pritarimu skiria ir atleidžia daugelį valstybės pareigūnų, tarp jų - ir Ministrą Pirmininką.
Pagal 1998 metų Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimą, po prezidento rinkimų Vyriausybė neatsistatydina, tik grąžina įgaliojimus naujam valstybės vadovui.
Teismo nuomone, naujasis prezidentas teikia Seimui įgaliojimus grąžinusios Vyriausybės vadovo kandidatūrą. Jeigu Seimas pritaria jai, laikoma, kad Vyriausybė gavo naujus įgaliojimus dirbti toliau. Jeigu pritarimo nėra - Vyriausybė atsistatydina ir pradedama naujo Ministrų kabineto formavimo procedūra.
Šią procedūrą KT pavadino "mandagumo atsistatydinimu", kuris "leidžia patikrinti, ar po prezidento rinkimų Seimas vis dar pasitiki savo suformuota Vyriausybe".
BNS