• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Kokie turėtų būti batai pirmiesiems žingsneliams ir kada jau laikas juos įsigyti? Išsirinkti pirmuosius batus nėra lengva užduotis, nes atėjus į parduotuvę akys pasiklysta – visi mažučiai batukai tokie gražūs. Tam, kad ši užduotis būtų lengvesnė, apie pirmųjų vaiko batų pirkimo niuansus pasakoja LE24.lt parduotuvės įkūrėja Natalija Pantelejeva.

Kokie turėtų būti batai pirmiesiems žingsneliams ir kada jau laikas juos įsigyti? Išsirinkti pirmuosius batus nėra lengva užduotis, nes atėjus į parduotuvę akys pasiklysta – visi mažučiai batukai tokie gražūs. Tam, kad ši užduotis būtų lengvesnė, apie pirmųjų vaiko batų pirkimo niuansus pasakoja LE24.lt parduotuvės įkūrėja Natalija Pantelejeva.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kur eiti ieškoti pirmųjų batų?

Išgirdau patarimą, kad pirmųjų batų nereikėtų pirkti internetinėje parduotuvėje – būtinai turite eiti į „tikrą“ parduotuvę. Sutinku, kad pirmuosius batukus reikia rinktis atsargiai, būtinai pasimatuoti, įvertinti, ar mažyliui patogu. Tačiau pagalvokite patys: nuvykti į parduotuvę, išsirinkti patinkančius batus, pasimatuoti kelias poras – kiek laiko, pastangų ir kantrybės reikės mažyliui, mamai ar tėčiui? O jei šeima gyvena mieste, kuriame nėra specializuotų parduotuvių, kelionė į parduotuvę kitame mieste virsta sudėtingu įvykiu.

REKLAMA

Manau, kad apsipirkimas internetu yra gera proga be streso išsirinkti pirmuosius batus. Tačiau čia svarbu iš daugybės parduotuvių pasirinkti tą, kurioje yra geras pirmųjų batų pasirinkimas (gerbiami prekių ženklai, kurie specializuojasi būtent vaikiškų batų gamyboje). Antras svarbus atrankos kriterijus – parduotuvės teikiama paslauga. 

REKLAMA
REKLAMA

Internetinės parduotuvės darbuotojai, kuriems rūpi, kad pirkėjas liktų patenkintas pirkiniu, atsakys į visus rūpimus klausimus raštu ar telefonu, padės išsirinkti tinkamą modelį, išmatuos vidpadžio ilgį ir plotį bei atsiųs papildomas nuotraukas – pas mus yra įprasta praktika. Bet jei nėra galimybės gauti papildomos informacijos, pagalvočiau, ar verta pirkti tokioje parduotuvėje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sužinokite, ar galite grąžinti batus, jei jie netinkami, arba pakeisti į kito dydžio porą.

Taip pat atkreipkite dėmesį į pristatymo sąlygas. Pavyzdžiui, mes, LE24.lt, nemokamai pristatome pirkinius už 40 eurų, taip pat galima grąžinti ar keisti pirkinius per „Omniva“ paštomatus, nemokant už siuntimą. 

Įsivaizduokite – sėdėdami namuose prie arbatos puodelio, kol kūdikis miega, galite išsirinkti mėgstamas basutes ar batelius, ramiai perskaityti jų aprašymą. Jei turite klausimų – užduokite juos pokalbyje tiesiogiai svetainėje arba mūsų „Facebook“ puslapyje, telefonu. Užsisakę kelias jums patinkančias poras, jas gausite per 2–5 dienas.  Siuntą iš pašto galite atsiimti jums patogiu metu – pavyzdžiui, vaikščiodami su vaiku.  Ir jūs galite ramiai pasimatuoti kūdikiui pažįstamoje aplinkoje, pasirinkdami momentą, kai jis bus geros nuotaikos, padaliję matavimą į kelis etapus. Pats vaikas galės ramiai apžiūrėti batus, žingsniuoti po kambarį. Kai tiksliai nuspręsite, kurią porą norite pasilikti, likusias poras galite per siuntų spinteles išsiųsti atgal į LE24.lt ir per kelias dienas atgauti pinigus už grąžintas prekes.  Sutikite, tai daug ramiau ir patogiau, nei planuoti kelionę į parduotuvę tarp vaiko dienos miego ir įkalbinėti pavargusį mažylį per pusvalandį pasimatuoti 5 poras batų.

REKLAMA

Jei norite bet kokia kaina „pajusti“ batus, prieš pirkdami pirmiausia eikite į parduotuvę „žvalgybos“. Įvertinkite avalynės pasirinkimą, konsultantų pasirengimą atsakyti į Jums rūpimus klausimus. Atkreipkite dėmesį į situaciją parduotuvėje – ar yra patogi vieta atsisėsti su kūdikiu (dažnai mamos paima vaiką ant rankų – lengviau užsidėti batus ant kojos), jei per daug žmonių ir triukšmo – jei atsiranda nereikalingų dirgiklių, vaikas gali per daug susijaudinti ar pavargti, o ramiai pasimatuoti praktiškai nebus galimybės.  Taip pat apsidairykite parduotuvėje iš savo mažylio požiūrio taško.  Ar yra pakankamai saugi erdvė besimokančiam vaikščioti mažyliui (ar yra aštrių kampų). Kitas dalykas, kuriam turėtumėte pasiruošti, yra tai, kad kūdikis gali pastebėti ir paimti ne tuos batus, kuriuos norėjote jam pasiūlyti. Verta apsvarstyti, kaip taikiai išspręsti šią problemą.

REKLAMA

Ar galima pirkti avėtus batus?

Tai labai geras ir svarbus klausimas, turintis dvi puses. Viena vertus, esu už tai, kad daiktams reikia suteikti antrą gyvenimą, nes vaikai taip greitai išauga drabužius, batus, žaislus! Įsigiję ką nors iš draugų ar pirkdami naudotus daiktus, supaprastiname savo gyvenimą ir taupome šeimos biudžetą, be to, toks požiūris naudingesnis gamtai. Tačiau su batais, ypač pirmaisiais, kitokia situacija. Šiuo klausimu yra niuansų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Idealiu atveju visa avalynė vaikui iki septynerių metų turėtų būti nauja. Juk batai „prisiderina“ prie šeimininko pėdos, kiekvienas vaikas turi savitą pėdos formą, eiseną, spaudimą vidpadžiui. Tuo pačiu metu vaiko pėda formuojasi visą vaikystę, o jei dar nesusiformavusi pėda turi prisitaikyti prie kažkieno jau avėtų batų, tai gali būti ne tik nepatogu kūdikiui, bet ir prisidėti prie netinkamo jos vystymosi.

REKLAMA

Būtent pirmieji batai gali būti išimtis – juk dar tik pradedantys vaikščioti vaikai nebėga taip aktyviai kaip vyresnėliai, be to, greitai pavargsta ir prašosi panešami ant rankų ar pavėžinami vežimėliu. Tuo pačiu metu mažylio pėdutė greitai auga, gali atsitikti taip, kad vaikas išaugo iš batų, o buvo juos apsiavęs vos porą kartų. Jei batai kokybiški, po tokio naudojimo jie išliks beveik nepakitę. 

REKLAMA

Jei norite pirkti avėtus batus, atidžiai juos apžiūrėkite. 

Pirmiausia įsitikinkite, kad batai yra švarūs iš vidaus ir iš išorės. 

Pajuskite vidpadį bato viduje: jei pirštais jaučiate įlenkimus nuo kojų pirštų ar kulnų, geriau tokių batų nepirkite – antraip vaiko koją teks įsispausti į svetimą formą, ir tai nėra pats geriausias variantas. minkštoms, augančioms kojytėms. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Padėkite batus ant lygaus paviršiaus ir apžiūrėkite iš skirtingų pusių – batai turi stovėti tolygiai, nesvirti jokia kryptimi (tokie palinkimai gali susidaryti, jei ankstesnis dėvėtojas turėjo šleivapėdystę).

Gerai apžiūrėkite padą – jis turi būti kaip naujas, be susidėvėjusių kraštų, skylučių ar akivaizdžių pažeidimų. 

REKLAMA

Jei batai yra geros būklės – įsitikinkite, kad jie atitinka visas rekomendacijas, apie kurias kalbėjome anksčiau (nuoroda į ankstesnį straipsnį). Ypač kruopščiai rinkitės batus, kuriuos avėdamas mažylis dažnai vaikščios, lakstys. Batų, kuriuos vaikas apsiaus vieną ar du kartus (per šventę, fotosesiją ir pan.), smulkius netobulumus galima praleisti pro akis :)

REKLAMA

Kokius prekių ženklus rinktis perkant batus pirmiesiems žingsniams?

Tokius, kurie specializuojasi vaikiškų batų kūrime ir kuria bendradarbiaudami su specialistais, gydytojais. Geriausi gamintojai taip pat pasirūpina, kad batuose nebūtų pavojingų cheminių medžiagų, galinčių pakenkti mažylio sveikatai. „Superfit“, „Biomecanics“ sukuria puikius, ergonomiškus ir patogius pirmuosius batus. GEOX sukūrė savo mokslinę laboratoriją batams kurti. Daugelis žmonių mėgsta ir žino „Ecco“ batus – šis prekių ženklas taip pat turi nuostabią vaikišką liniją. „Froddo“ – skatina natūralumą, todėl gamina minkštus „basus“ batus, kurių gamyboje naudojamos tik natūralios medžiagos. 

REKLAMA
REKLAMA

 Taip pat svarbu rasti modelį, kuris tinka jūsų kūdikiui – pakilimas, pėdos plotis ir kt.

Natalija, kaip nustatyti tinkamą batų dydį, kai vaikas dar nekalba rišliai ir negali paaiškinti, ar jam patogu, ar ne?

Pirmiausia reikia išmatuoti vaiko pėdos ilgį. Norėdami tai padaryti, paimkite popieriaus lapą ir pieštuką ar rašiklį. Patieskite lapą ant grindų arba bet kokio lygaus, kieto paviršiaus ir pastatykite vaiką ant jo taip, kad pėda būtų visiškai uždėta ant popieriaus.  Jei į batus maunatės kojines, matuoti taip pat reikia kartu su maždaug tokio pat storio kojinėmis.  Apveskite pėdą, stengdamiesi išlaikyti pieštuką (arba rašiklį) lygiai, statmenai paviršiui. Stenkitės užtikrinti, kad vaikas visu svoriu atsiremtų į koją, kurią apvedate, taip pat stebėkite nykštį – vaikai mėgsta jį sulenkti, tada matmenys bus netikslūs. Neverta matuotis kojos vaikui sėdint ar gulint – taip parinkti batai gali būti per maži, nes visu vaiko svoriu spaudžiant pėdutę ji tampa šiek tiek didesnė.

Žmonių kūnai nėra simetriški. Taip, ir vaikas gali augti netolygiai – viena koja gali būti didesnė už kitą, todėl apveskite abi kojas. Dabar išmatuokite atstumą nuo kulno centro iki nykščio galo – geriau matuoti liniuote arba statybine matuokle (juostos iš elastingos medžiagos laikui bėgant gali deformuotis ir tapti netikslios). Jei viena iš jūsų mažylio kojyčių didesnė – pagal ją nustatykite dydį.

REKLAMA

Iš karto pastebėsiu: skirtingi gamintojai turi skirtingą dydžių skalę – jei turite 20 dydžio „Superfit“ batus, tai visiškai nereiškia, kad kito prekių ženklo batus taip pat reikia pirkti 20 dydžio. Vadovaukitės batų vidpadžio ilgiu. 

Vidinis batuko vidpadis turėtų būti apie 0,5–1 cm ilgesnis už vaiko pėdą – kūdikio pėdai reikia erdvės judėti ir augimo rezervo. 

Siekdami padėti pirkėjui tiksliai pasirinkti konkretaus modelio dydį, savo svetainėje paskelbsime tikslius, paties padarytus matmenis – išmatuojame kiekvienos batų poros vidinį vidpadį. 

Kūdikių pėdutės auga greitai – matuokite kūdikio pėdutę kas pusantro ar du mėnesius. 

Kaip išsirinkti pačią pačiausią batų porą, kuri bus pirmoji?

Ne visi vaikai yra entuziastingai susižavėję batų idėja, todėl bus puiku, jei leisite mažyliui iš kelių porų pasirinkti tą, kuri jam patinka (pavyzdžiui, galite pabandyti išsirinkti batukus tokios spalvos, kuri kūdikiui ypač patinka).

Pasimatuokite. Pats pirmas dalykas, kurį galite padaryti, tai iš pasirinktų batų ištraukti vidpadį (kokybiškuose vaikiškuose batuose jie dažniausiai yra išimami) ir palyginti jį su savo matmenimis ir apvesta vaiko pėda. Dar geriau – uždėkite vaiko koją ant vidpadžio. Jei vidpadis mažesnis arba tokio pat ilgio, reikia didesnio dydžio. Kai kurie batų gamintojai tiesiai ant vidpadžio nurodo, kur pageidautina, kad būtų pirštai ir kokia turėtų būti paraštė.  Jei yra pakankamai rezervo – drąsiai kojas apaukite batais. 

REKLAMA

Matuodami atkreipkite dėmesį į tai, ar lengva įkišti pėdą į batą – jei pėdą reikia „įspausti“ į aulinį batą, jis greičiausiai spaus, o dėl to gali kilti deformacija, neteisinga pėdos padėtis vaikštant. Pirštu dar kartą patikrinkite, ar yra pakankamai vietos nuo pirštų iki bato krašto. Atkreipkite dėmesį, kad galite lengvai ir tiksliai reguliuoti batų plotį ir aukštį.

Dabar leiskite kūdikiui vaikščioti. Atkreipkite dėmesį į eiseną – ji turėtų būti tokia pati, kaip einant be batų. Jei matote, kad vaikas suklumpa, neįprastai pakiša koją arba visai atsisėda ir nenori vaikščioti, greičiausiai toks modelis ar dydis jam netinka. Atkreipkite dėmesį į bato nugarėlę – jei ji kabės, vaikštant nukris, vaikas gali trinti kulną. 

Per didelių batų taip pat neverta pirkti. Kol ateis tinkamas sezonas, pėda paaugs ir gražūs batukai gali būti per maži 1–2 dydžiais. Vaikščioti su per dideliais batais yra itin nepatogu ir net nesaugu (ypač turint omenyje, kad žmogutis dar tik mokosi išlaikyti pusiausvyrą ir žengti nuo kojos ant kojos).

Kada reikia batų, o kada geriau apsieiti be jų?

Tapęs išdidžiu pirmųjų batų savininku, mažylis gali norėti jais vaikščioti visada ir visur. Tačiau batai reikalingi tik gatvėje arba viešose vietose (pavyzdžiui, prekybos centruose). Namuose leiskite batams pailsėti (galite net „užmigdyti“ dėžėje). Toks poilsis būtinas ir batams, ir vaiko kojytėms. Vaikščiojimas basomis skirtingais paviršiais yra geriausia priemonė sveikai pėdai vystytis.

REKLAMA

Tegul jūsų vaikai auga sveiki ir laimingi!

Apie parduotuvę „Le24.lt

Le24.lt – tai jau 12 metų Latvijoje su „Liberi“ prekių ženklu veikianti šeimos įmonė, šiemet atidariusi internetinę parduotuvę Lietuvoje. Nataliją ir jos vyrą Vadimą sukurti parduotuvę įkvėpė jų vaikai – kaip ir daugelis tėvų, jie norėjo savo vaikams suteikti tai, kas geriausia ir sveikiausia. Daugiau apie parduotuvės kūrimą skaitykite čia

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų