Pirmoji seksualinė patirtis turi įtakos žmogaus savivertei, tačiau kaip savęs vertinimas pasikeis – padidės ar sumažės, priklauso nuo lyties.
Profesorė Eva S. Lefkowitz iš Penn State universiteto jau senokai domėjosi jaunimo seksualinio gyvenimo tema ir žinojo, kad pernelyg ankstyva seksualinė patirtis dažniausiai turi neigiamos įtakos, ypač jaunoms mergaitėms. Taigi šį kartą ji atliko tyrimą su 17–19 metų jaunuoliais, studijuojančiais koledžuose.
Kaip parodė jos eksperimentas, po pirmųjų seksualinių santykių vaikinų savivertė padidėja, o merginų – atvirkščiai, sumenksta. Ankstesnės studijos parodė, kad pozityvus požiūris į savo išvaizdą paskatina jaunus studentus ryžtis rizikingiems lytiniams santykiams.
„Atlikta išties nemažai tyrimų, mėginant nustatyti, kas lemia rizikingą seksualinę elgseną, tačiau yra labai mažai medžiagos apie beveik suaugusių jaunuolių seksualinę elgseną, galinčią turėti įtakos jų psichologinei savijautai, – aiškina viena iš tyrimo bendradarbių Sara A. Vasilenko. – Taigi dauguma šių tyrimų stebi labai ankstyvo lytinio gyvenimo pavyzdžius, rodančius, kad tokie paaugliai, ypač mergaitės, kur kas dažniau patiria depresijos simptomus. O mus domino, ką pozityvaus gali duoti seksualinio gyvenimo pradžia studijuojantiems jaunuoliams – to amžiaus, kai dauguma žmonių tampa seksualiai aktyvūs.“
Po šio atradimo kitas mokslininkų grupės žingsnis – pamėginti nustatyti priežastis, kodėl pirmieji lytiniai santykiai taip skirtingai paveikia vaikinus ir merginas.