Šis šou, priešingai nei daugeliui iš vaikystės puikiai pažįstami įprasti cirko pasirodymai, turi siužetą ir visi numeriai yra supinti į vientisą pasakojimą. Istoriją pasakoja ne tik artistai, bet ir čia pat gyvai grojantys muzikantai bei dainuojančios atlikėjos. Be to, esminis „Cirque du Soleil“ bruožas – šou daromas be gyvūnų, todėl viskas yra paremta žmogaus fizinėmis ir psichologinėmis galimybėmis.
Apie „Cirque du Soleil“ ir jų reikalavimus Vilniui
Kanados cirko „Cirque du Soleil“ istorija prasidėjo 1984 metais nuo 20 gatvės artistų komandos. Šiandiena „Cirque du Soleil“ – tai didžiulė organizacija, kurianti aukščiausio lygio meninius pasirodymus. Kompanijoje dirba 5 tūkst. darbuotojų, tarp kurių daugiau nei 1300 artistų iš daugiau nei 50 skirtingų pasaulio valstybių. „Cirque du Soleil“ jau pradžiugino ir stebuklą padovanojo daugiau nei 100 mln. gyventojų daugiau nei 300 skirtingų miestų šešiuose planetos kontinentuose.
Vilniaus „Siemens“ arenoje trupei buvo paruošti įspūdingi užkulisiai, užimantys beveik pusę arenos. Juose įsikūrė savotiškas „Alegria“ miestelis, su savo valgykla ir šimtui žmonių valgyti vienu metu paruoštu valgomuoju, 450 kv. m. ploto erdve treniruotėms, siuvykla, skalbykla, 12 atskirų kambarių, tarp kurių ne tik persirengimo patalpos artistams ir kitiems darbuotojams, bet ir kabinetas fizioterapeutų komandai.
Visa „Cirque du Soleil“ šou „Alegria“ reikalinga įranga į Vilnių atkeliavo net 22 sunkvežimiuose, kuriuose buvo ne tik įspūdinga ir milžiniška scena, sudėtingiems ir pavojingiems akrobatiniams numeriams atlikti reikalinga įranga, artistų kostiumai, grimo reikmenys, įranga treniruotėms, bet ir siuvimo, skalbimo mašinos, džiovyklės, viryklės, kiekvieno artisto kostiumo atsarginės detalės ir audiniai, specialūs dažai artistų batams perdažyti.
Jau atvykimo dieną arenoje turėjo būti paruošta bent 50 kilogramų ledo kubeliais, skirto gėrimams atvėsinti, kurios turi būti nuolat pildomos. Be to, arenos erdvėje turi būti nuolat užtikrinama 20-22 laipsnių temperatūra.