Ekspertai, kalbėdama apie „nVidia“ vaizdo plokščių su 20 nm grafiniais procesoriais užsilaikymą, užsiminė ne tik apie TSMC, bet ir apie „Globalfoundries“ problemas įsisavinant naujus technologinius procesus. Kartu buvo išsakyta keletas nuomonių, susijusių su „Globalfoundries“ planais ir jų realizavimo galimybėmis.
Visų pirma, buvo suabejota, ar kompanija „GlobalFoundries“ pradės komercinių 14 nm mikroschemų gamybą dar šiais metais. Antra, patvirtinta tikimybė, jog „GlobalFoundries“ ir „Samsung“ gamybiniais pajėgumais gali domėtis kompanija „Apple“. Šiuos gandus patvirtino ir „Fudzilla“.
Remiantis šaltinių turima informacija, maksimumas, kurį sugebėtų „išspausti“ „GlobalFoundries“ – tai bandomoji 14 nm puslaidininkių gamyba 2014 m. pabaigoje. Masinė tokių mikroschemų gamyba galėtų prasidėti anksčiausiai 2015 m. antroje pusėje. Tačiau net ir tokiu atveju toks progresas būtų daug spartesnis, nei dabartinės 28 nm technologijos keitimas 20 nm procesu.
Kompanijos „Apple“ susidomėjimas „GlobalFoundries“ siūloma 14 nm technologija – taip pat minimas gandų lygyje. „Apple“ gali domėtis ne tik JAV teritorijoje esančia „Samsung“ gamykla S2, bet ir „GlobalFoundries“ turima „Fab 8“. Visa tai būtų paranku kalbant apie teritorinį pranašumą.
Bendradarbiavimas su TSMC kompanijai „Apple“ taip pat yra labai įdomus, tačiau jai būtų daug parankiau dirbti su gamyklomis, esančiomis JAV teritorijoje. Šiuo atveju „GlobalFoundries“ pasiūlymas būtų labai patrauklus.