Orų prognozės rodo, kad pirmasis vasaros savaitgalis lepins vasariška šiluma, todėl pailsėti į Palangą suskubėjo minios žmonių.
Viešbučių numeriai išgraibstyti, o savaitgaliui liko vos vienas kitas laisvas kambarys.
Laisvas vienas kitas numeris
Rasti, kur apsistoti pirmajam vasaros savaitgaliui Palangoje – rimtas iššūkis. Tarptautinėje apgyvendinimo paslaugų užsakymo internetu svetainėje booking.com dar penktadienį ryte rodė, kad birželio 4–6 dienoms buvo likę mažiau nei penktadalis laisvų numerių.
Įėjus į svetainę po valandos jau pasitinka kitokie skaičiai. Prieš pietus, booking.com duomenimis, buvo užsakyti 82 proc. numerių, dar po valandos sistema rodo 83 proc. užimtumą. O ir likusių laisvų vietų kainos šiek tiek padidėjusios.
Pavyzdžiui, dvi naktys vienam asmeniui apgyvendinimo namuose su bendrais patogumais kainuos 69 eurus, kai dar prieš maždaug savaitę tas pats objektas siūlė apsistoti už 15–18 eurų nakčiai. Svetainėje pranešama, kad šiuose svečių namuose liko tik du numeriai už 69 eurus dviems naktims.
Dvi naktys keturių žvaigždučių viešbutyje šiam savaitgaliui kainuotų 200 eurų, į kainą įskaičiuoti ir pusryčiai. Pranešama, kad ir šių numerių pasiūla senka – esą liko tik trys tokie numeriai.
Viešbučiai sausakimši
Paskambinome ir patiems viešbučiams. Beveik vsuose šiam savaitgaliui rasti laisvo numerio nepavyks.
Pavyzdžiui, viešbutis „Gabija“ penktadienį ryte sakė, kad viešbučio užimtumas savaitgaliui siekia 98 proc. Administracijoje atsiliepusi mergina teigė, kad viešbutyje yra likęs vienas dvivietis numeris, tačiau, ko gero, ir jo netrukus neliks.
„Žilvinas Hotel Palanga“ taip pat sakė dar turintys porą laisvų kambarių, tačiau tik vienai nakčiai. Penktadienį ryte dar buvo likę du dviviečiai kambariai nakčiai iš penktadienio į šeštadienį. Norintiems apsistoti visam savaitgaliui teks ieškoti kito viešbučio – ir čia nėra nė vieno laisvo numerio visam savaitgaliui.
Viešbutis „Vanagupė“ penktadienį teigė nebeturintys apskritai nė vieno laisvo numerio savaitgaliui. Esą jau yra rezervuoti visi galimi kambariai. Tiesa, viešbučio atstovas teigė, kad viešbutis pilnu pajėgumu neveikia ir visų kambarių rezervacijoms paleisti negalėjo, mat vis dar galioja kai kurie karantino ribojimai.
Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė tv3.lt trumpai komentavo, kad booking.com sistemoje yra matomi visos Palangos apgyvendinimo įstaigų duomenys. Viešbučių atstovė aiškino, kad į šią sistema įeina ir privatus apgyvendinimo sektorius ir tikėtina, kad užimtumas viešbučiuose, ko gero, yra didesnis nei nurodoma booking.com. I. Valaitienė teigia, kad šį savaitgalį viešbučių užimtumas, ko gero, pasieks 90–100 proc.
Sezonas prasidėjo dar gegužę
Palangos informacijos ir turizmo centro direktorė Rasa Kmitienė sako, kad vasaros sezonas Palangoje, laikoma, prasidėjo dar gegužę, kai buvo panaikinti judėjimo tarp savivaldybių ribojimai. Pasak specialistės, poilsiautojų skaičius Palangoje didėjo kone kiekvieną savaitę ir beveik nepriklausomai nuo oro.
Pastebima, kad oras ima daryti vis mažiau įtakos turistų skaičiui. Jei oras yra prastesnis, vis daugiau žmonių naudojasi SPA paslaugomis, atvyksta į baseinus, pasivaikščioti pušynuose ar paplūdimyje.
„Pastebėjome, kad pilni pušynai žmonių, kurie, matyt, paveikti pandeminio laikotarpio, ligos ar taip užsisėdėję namuose norėjo išeiti į gamtą, pasivaikščioti. Palangos paplūdimiai su pušynais yra pati nuostabiausia vieta, kur galima ne tik smagiai pasivaikščioti, bet ir prisotinti plaučius švariu oru“, – tv3.lt komentuoja R. Kmitienė.
Tačiau spėti, kokia bus ką tik prasidėjusi vasara, sunku. Dar neaišku, kokia bus epidemiologinė situacija vasarą, kokių suvaržymų reikės laikytis.
„Labai tikimės, kad nuo liepos pirmosios įsigaliojus Žaliąjam pasui suaktyvės kelionės – ne tik išvykstamasis turizmas, bet ir atvykstamasis. Labai tikimės, kad pradės važiuoti latviai, estai, lenkai, kaimyninės šalys. Kiek keblesnė situacija gal bus su Baltarusija, bet, tikėkimės, Rusijos svečiai pajudės keliauti į Lietuvos pajūrį. Taip pat labai tikimės skandinavų, vokiečių ir visų kitų šalių“, – sako R. Kmitienė.
Pasak pašnekovės, paprastai daugiausiai turistų į Lietuvos pajūrį atvykdavo iš Rusijos, Baltarusijos, Vokietijos, Latvijos ir Estijos. Tiesa, penketukas kiekvienais metais skiriasi.
Spėjama, kad šiemet į pajūrį turėtų atvykti daugiausia tie žmonės, kurie čia atvažiuoti galės patys su savo automobiliais.
Link pajūrio formuojasi kamščiai
Penktadienį pranešta, kad dėl magistraliniame kelyje ties Kaunu vykdomų darbų ribojamas automobilių eismas, todėl savaitgaliais ir piko metu formuojasi automobilių spūstys. Šiuo metu ties Kaunu vykdomi intensyvūs kelio remonto darbai (91,36 km), baigiama naujo tilto per Nerį statyba (nuo 99,29 iki 100,47 km), kiek toliau, važiuojant link Klaipėdos, pertvarkoma pavojingiausia valstybinės reikšmės kelių tinkle esanti sankryža, statomas viadukas ir jungiamieji keliai (nuo 102,90 iki 107,00 km).
VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) prašo vairuotojų kantrybės ir supratingumo, nes dėl orų sąlygų kelių statybos sezonas Lietuvoje trunka gerokai trumpiau nei 12 mėnesių, o intensyviausias darbų metas dažnai sutampa su keliavimo sezonu.
Atskiruose valstybinės reikšmės magistralinio kelio A1 Vilnius–Kaunas ruožuose rekonstravimo darbai baiginėjami ir dar keliose vietose galimi eismo ribojimai. Nuo Kauno link Klaipėdos, gerinant kelio dangos būklę ir kad būtų užtikrinti kokybiniai kelio dangos rodikliai tokio tipo keliams, tam tikruose ruožuose taip pat atliekami paprastojo kelio remonto darbai. Kelių direkcija prašo vairuotojų būti atidiems, paisyti leistino greičio ribojimų ir kitų kelio ženklų.
Keliaujantiems rekomenduojama rinktis alternatyvius į pajūrį vedančius maršrutus. Pvz. vykstantiems Vilnius–Klaipėda kryptimi, rekomenduojama rinktis kelią per Panevėžį, Musninkus, Jonavą, Kėdainius ar kitus maršrutus, aplenkiant Kauną.
Vykstantiems iš Marijampolės Klaipėdos link, galimas maršrutas per Šakius. Magistralėje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda, ties Kaunu, vidutinis paros eismo intensyvumas yra didžiausias Lietuvoje ir siekia daugiau nei 50 tūkst. automobilių per parą.