Jūratė Anilionytė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt
Buvusi Purienų mokykla Kaune tapo Kauno technologijos universiteto (KTU) inžinerijos licėjumi. Tai pirmasis toks licėjus šalyje. Jo steigėjai siekia mokinius sudominti gamtos mokslais, technologijomis ir paskatinti ateityje tapti inžinieriais bei išradėjais.
Pirmose klasėse – privalomas šachmatų būrelis ir inžinerijos pamokos, vėliau – robotikos, programavimo pagrindai, projektavimo, braižymo pamokos. Mokiniai dalyvaus projektuose, kuriuose mokysis spręsti problemas ir dirbti kartu, bei lankys būrelius po pamokų. Pasak licėjaus direktoriaus, inžinerijos mokslai sudarys apie ketvirtadalį mokymo programos, jie taip pat bus įtraukti į istorijos, matematikos ir dailės pamokas.
„Jeigu kalbėtume apie 11–12 klases, tai bus ir privalomi dalykai, ir pasirenkamieji dalykai, tokie kaip medijos, medijų inžinerija, biotechnologijos, elektrotechnikos sistemos, mechatronikos pagrindai“, – pasakoja KTU inžinerijos licėjaus direktorius Dainius Žvirdauskas.
Pasak KTU studijų prorektoriaus prof. Prano Žiliuko, kurti tokį pirmąjį šalyje inžinerijos licėjų paskatino mažas vaikų domėjimasis gamtos ir tiksliaisiais mokslais – pavyzdžiui, valstybinius fizikos, chemijos egzaminus šįmet rinkosi apie 8 proc., o informacinių technologijų – vos 6,5 proc. abiturientų.
„Matant rezultatus, kad į tiksliuosius mokslus [abiturientai] stoja su gana žemais balais, norėjosi kažką Lietuvoje daryti“, – teigia P. Žiliukas.
Licėjaus vadovas skaičiuoja, kad gamtos ir inžinerijos mokslų studijas universitetuose rinksis maždaug pusė jų abiturientų.
„Labai svarbus mergaičių įtraukimas į tas veiklas – būtent jų trūksta, nes kuomet dirbama komandoje tam tikri mąstymo, kruopštumo įgūdžiai skiriasi. Mūsų mokykloje šiuo metu praktiškai mergaičių ir berniukų balansas yra“, – sako D. Žvirdauskas.
Licėjaus moksleiviai galės dirbti KTU laboratorijose, juos mokys ir bendrus projektus kurs universiteto dėstytojai bei studentai. Pirmuosius mokslo metus pradėsiantis licėjus sulaukė nemažai norinčiųjų mokytis – jie turėjo laikyti specialius testus.