Rygos biržoje nuotaikos buvo kardinaliai skirtingos. Indekso reikšmė sumažėjo net 3,51 proc. Tokį žymų kritimą iššaukė dėl meno likvidumo net 86 proc. smukusios Liepajas metalurgs akcijos.
Vakar dieną Talino indeksas sekė pasaulines tendencijas ir kilo 1,43 proc., apyvarta buvo gana nebloga ir siekė 0,5 mln. eurų iš kurių daugiausiai atiteko Tallink Grupp vertybiniams popieriams, kur įvyko 112 sandorių, o kaina padidėjo net 3,24 proc. Kaip didžiausios pagal kapitalizaciją Estijos bendrovės, keltų operatorės kaina nedažnai svyruoja tokiomis didelėmis amplitudėmis. Tokią reakciją iššaukė paskelbta visuotinio akcininkų susirinkimo darbotvarkė. Įmonė planuoja pirmą kartą išmokėti dividendus, kurie pagal siūlymą turėtų siekti 0,05 euro, o tai sudarytų 4,9 proc. dividendų pajamingumą. Investuotojai įžiūri puikų įmonės progresą ir noriai perkasi šios bendrovės akcijų.
Pasaulio finansų rinkose nežymus augimas
Prekyba akcijomis Jungtinėse Amerikos Valstijose pirmadienį buvo gana permaininga. Paskelbus, kad nenaujų namų pardavimai kovo mėnesį, smuko 0,6 proc., nors tikėtasi 0,4 proc. augimo, S&P 500 indeksas nuvažiavo arti 0,5 proc. žemyn. Visgi tokia neigiama tendencija ilgai neišsilaikė ir ją įveikė tikėjimo įnešusi Caterpillar, įmonė gaminanti pramoninius įrenginius, taip pat pradėjusios atsitiesti žaliavų kainos. Dėl šių teigiamų aspektų pagrindiniai šalies indeksai fiksavo teigiamus pokyčius, taip sumažindami praėjusios savaitės gana didelį verčių sumažėjimą (S&P +0,47 proc., DJIA +0,14 proc., NASDAQ +0,86 proc.). Kilusios naftos ir brangiųjų metalų kainos labai teigiamai paveikė energetikos ir žaliavas išgaunančios įmonės.
Paaiškėjus Italijos prezidento rinkimų rezultatams ir nurimus nuogąstavimams dėl politinio tęstinumo, Vakarų Europoje biržų indeksai judėjo teigiama linkme. Tačiau gerą nuotaiką į prekybos pabaigą sujaukė prastesnis nei laukta nenaujų namų pardavimo rodiklis. Euro Stoxx 600 indeksas į viršų kilęs apie 0,9 proc., dieną užbaigė su kiek kuklesniu 0,2 proc. prieaugiu.