Pirėjuje „Žalgiriui“ nepavyko trinktelti durimis

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pralaimėjimu baigė pasirodymą Eurolygos 2010-2011 m. sezone. Iliaso Zouroso auklėtiniai išvykoje 64:78 (20:19, 14:22, 15:17, 15:20) turėjo pripažinti Pirėjo „Olympiacos“ pranašumą.

„Top 16“ varžybas kauniečiai su 1 pergale ir 5 pralaimėjimais baigė paskutinėje, ketvirtoje vietoje. Tuo tarpu „Olympiacos“ su 5 laimėjimais ir 1 nesėkme liko pirmi.

Rungtynes geriau pradėjo žalgiriečiai, kurie pirmąją 2 min. atkarpą laimėjo 6:2. Tai privertė D. Ivkovičių prašyti minutės pertraukėlės. Visgi už minutės vaizdas aikštėje radikaliai pasikeitė ir priekyje jau buvo „Olympiacos“ – 8:6. Po dar penkių greitų graikų taškų sušaukti pasitarimą buvo priverstas I. Zourosas – 6:13. Tiesa, kėlinio viduryje Pirėjo ekipos traukinys sustojo, o „Žalgiriui“ pavyko tuo pasinaudoti – 14:15. Kraudamas kamuolį į krepšį su sirena B. Marjanovičius išvedė kauniečius į priekį – 20:19.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Olympiacos“ greitai susigrąžino persvarą - 24:20. Vis dėlto T.Plaistedo pastangomis rezultatas vėl buvo lygus - 24:24. Žalgiriečiai buvo įgiję trijų taškų pranašumą (29:26), bet šeimininkai neleido priešininkams įsibėgėti (31:29). Kėliniui artėjant prie pabaigos, I.Zouroso auklėtiniai leido „Olympiacos“ atsiplėšti - 32:39. Po 20 min. kovos Pirėjo krepšininkai pirmavo 41:34.

Trečiojo kėlinio pradžioje svečiams buvo beveik pavykę panaikinti deficitą (39:41), bet galutinai įvykdyti pirminės užduoties graikai lietuviams neleido - 39:45. Kelių minučių atkarpos metu komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis, bet skirtumas nekito - 46:50. Visgi prieš pat lemiamą rungtynių dalį „Olympiacos“ pavyko šiek tiek atitrūkti. Likus žaisti 10 min., „Žalgiris“ turėjo devynių taškų deficitą - 49:58.

Likus žaisti kiek daugiau nei pusę kėlinio D.Ivkovičiaus kariauna žalgiriečiams pasiuntė rimtą pavojaus signalą - šeimininkų pranašumas pirmą kartą išaugo iki dviženklio (66:55). Netrukus skirtumas šoktelėjo iki 57:74 ir klaustukų šiose rungtynėse beveik nebeliko. Stebuklas Pirėjo „Taikos ir draugystės“ arenoje neįvyko.

„Žalgiris“: M.Kalnietis 16, T.Plaistedas 11 (10 atk. kam.), T.Delininkaitis ir B.Marjanovičius (8 atk. kam.) po 8, M.Brownas 7 (minus 1 naud. bal.), P.Jankūnas (7 atk. kam.) ir M.Pocius (minus 2 naud. bal.) po 5, D.Collinsas 4 (6 rez. perd.), T.Klimavičius (24 min.), A.Milaknis (12 min.) ir M.Kuzminskas (2 min.) po 0.

„Olympiacos“: R.Nesterovičius 20, Y.Halperinas (5 rez. perd.) ir J.Gordonas (6 atk. kam.) po 12, V.Spanoulis 10.

–––––––

Nieko nelemiančiose paskutinėse Eurolygos TOP 16 etapo H grupės rungtynėse Kauno „Žalgiris“ išvykoje žaidžia su graikų Pirėjo „Olympiacos“. Abi komandos šioje dvikovoje sprendžia skirtingus uždavinius. Rungtynių pradžia – 20.45 val.

Nutrauks pralaimėjimų šleifą?

Su 4 pergalėmis ir vienu pralaimėjimu „Olympiacos“ krepšininkai jau iš anksto užsitikrino grupės galėtojų vardą ir vietą atkrintamosiose varžybose, kur žais su italų čempione Sienos „Montepaschi“ ekipa. Pastarajai atstovauja du lietuviai – Rimantas Kaukėnas ir Kšištofas Lavrinovičius.

Tuo tarpu kauniečiai H grupėje per 5 rungtynes tik kartą traukė pergalės dainas ir su rungtynėmis Pirėjuje baigs savo pasirodymą šio sezono Eurolygoje. Nepaisant to, kad dvikova abiem komandoms nieko nelems, „Žalgirio“ krepšininkai pasirengę pakovoti dėl pirmos pergalės išvykoje TOP 16 etape per 6 metus.

Paskutinį kartą Kauno klubas TOP 16 rungtynes svečiuose laimėjo 2004 metų kovo 4 dieną. Tuomet jis žaidė su Stambulo „Ulker“ ir vėliau patyrė 16 pralaimėjimų išvykoje šiame etape.

Kovos dėl garbės

„Vis tiek esame labai gera komanda, kovosime ir įrodysime, kad nusipelnome žaisti šiame etape, – kalbėjo „Žalgirio“ strategas Iliasas Zourosas. – Nesvarbu, kad šios rungtynės neturi jokios įtakos. Kalba eina apie garbę laimėti Eurolygos rungtynes.“

Kauniečių snaiperis Tomas Delininkaitis po įspūdingo pasirodymo Lietuvos krepšinio lygos rungtynėse, kur pelnė 7 tritaškius iš 8, tvirtino, kad visų šovinių dar neiššaudė. „Norime baigti Eurolygos sezoną pergale. Gaila, kad neturime galimybės prasibrauti į ketvirtfinalį, nes tai šias rungtynes padarytų itin įdomias“, – sakė jis.

Pralaimėti nenori

„Olympiacos“ treneris Dušanas Ivkovičius tikino, kad ruošėsi šioms rungtynėms ir nenorėtų TOP 16 etapo baigti pralaimėjimu: „Po gero starto šį sezoną „Žalgiris“ ėmė strigti. Gerbiu kolegą E. Zourosą – tai rimtas oponentas. Šiuos varžovus reikia stabdyti nuo pirmos greitos atakos. Jie gerai ginasi vienas prieš vieną. Prašysiu auklėtinių neprarasti žaidimo kontrolės.“

Vienas iš Pirėjo komandos lyderių Vassilis Spanoulis kalbėjo, kad jie – profesionalai, myli savo darbą ir gerbia komandos marškinėlius, todėl net jeigu rungtynės neturi įtakos, kova bus.