Įvairiose tropinėse pasaulio jūrose siaučiantiems piratams pastarosios dienos buvo pažymėtos ne vien sėkmės ženklu.
Kelias paskutines savaites pasaulio beveik nejaudinę neramiomis žiniomis apie savo išpuolius, Somalio piratai šį kartą pasiėmė „aukso puodą“. Nuo balandžio mėnesio laikę nelaisvėje Graikijos krovininį laivą „Irene“ su 22 jūrininkų (visi – Filipinų piliečiai) įgula, piratai liko ne tik nenubausti, bet ir gavo solidžią 2 milijonų JAV dolerių išpirką. Prieš penkis mėnesiui laivas „Irene“ plaukė iš Jordanijos į Indiją. Tąsyk laivo užgrobimui nepajėgė sukliudyti netgi patruliavimą Somalio pakrantėse smarkiai sustiprinusios tarptautinės pajėgos.
Tuo tarpu Afrikos piratų kolegoms iš Pietryčių Azijos pastarosiomis dienomis sekėsi prasčiau.
Malaizijos teritoriniuose vandenyse dviejų šios šalies laivų įgulos sugebėjo atremti greitaeigėmis valtimis atplaukusių ir bandžiusių abordažu laivus šturmuoti piratų atakas. Pirmiausia penki ginkluoti vyrai greitaeige valtimi priplaukė prie sausakrūvio Malaizijos kompanijos laivo, plaukiojančio su Panamos vėliava. Krovininis laivas tuo metu buvo nuleidęs inkarą. Įgula pranešė Malaizijos sostinėje Kvala Lumpūre įsikūrusiam Regioniniam kovos su piratavimu centrui, kad „laiku pastebėjo piratus ir išvengė jų puolimo“. Tikslios apsigynimo detalės neskelbiamos. Manoma, kad įgula arba ją saugoję ginkluoti konvojaus pareigūnai piratus nubaidė šūviais. Remiantis tarptautine jūrų teise, prekybinių bei civilinių laivų įguloms draudžiama turėti ginklų, tačiau jūrininkai, ypač neramiuose Pietryčių Azijos vandenyse, šio draudimo vis dažniau nepaiso.
Taip pat šios savaitės pradžioje Malaizijos teritoriniuose vandenyse piratai bandė pulti tanklaivį, plaukiojantį su šios šalies vėliava. Ir ši ataka buvo atremta.
Šiaurės Rytų Afrikos, Pietryčių Azijos ir Nigerijos pakrantės dėl piratavimo yra laikomos vienomis pavojingiausių laivybos zonų pasaulyje.