Su prezidentu Gitanu Nausėda susitikusi Lietuvos pilietybės siekianti ledo čiuožėja Allison Reed tikisi palankaus šalies vadovo sprendimo.
„Aš manau, kad pavyko labai gerai. Jis pasakė, kad mūsų pastarieji pasiekimai garsina Lietuvą visame pasaulyje ir tai yra vienas iš dalykų, kurie pakeitė jo nuomonę, nuo praėjusių kartų, kai pateikėme prašymus. Labai laukiu oficialaus patvirtinimo. Kol kas nesakysiu, kad tikrai sutiko, kol jis pats to nepasakys viešai“, – po susitikimo sakė Allison Reed.
Po pokalbio su prezidentu A. Reed atskleidė, apie ką kalbėjosi su G. Nausėda.
„Mes tiesiog kalbėjomės apie mano ateities planus. Jis taip pat išreiškė savo mintis apie mūsų darbą pastaraisiais metais. Tai buvo tikrai malonus pokalbis. Ko norėjau paklausti, bandžiau klausti lietuviškai. Kiek pavyko, tiek bandžiau kalbėti lietuviškai. Manau viskas praėjo gerai. Tikiuosi, kad ir savo lietuvių kalbos žiniomis sužavėjau“, – teigė sportininkė.
ELTA primena, kad A. Reed jau du kartus yra prašiusi prezidento išimties tvarka suteikti jai Lietuvos pilietybę. Pastarąjį kartą lietuviško paso neturėjimas užkirto kelią A. Reed ir jos partneriui Sauliui Ambrulevičiui dalyvauti 2022 m. Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse.
„Manau ir kiti apsilankymai buvo labai svarbūs. Šį kartą buvo lengviau susikoncentruoti, kadangi reikėjo bendrauti su vienu žmogumi. Buvo tikrai baisiau, kai visas stalas žmonių į mane žiūrėjo. Šiandien buvo kitokia emocija, nes vis tiek žinau, kad jis yra labai svarbus ir ypatingas žmogus. Man labai didelė garbė, kad šiandien galėjau su juo susitikti ir, kad jis norėjo susitikti su manimi“, – dalijosi amerikietė.
„Su Sauliumi Lietuvai atstovavau pastaruosius aštuonerius metus ir tai buvo tikrai ilga kelionė. Visa tai atvedė iki šios akimirkos ir mes tikrai labai atvirai kalbėjome apie visą procesą. Tikiuosi, kad trečiasis kartas garantuos“, – pridūrė ji, omenyje turėdama ankstesnius nesėkmingus bandymus išimties tvarka įgyti Lietuvos pilietybę.
Amerikietė užsiminė, kad pokalbio metu ir ji uždavė prezidentui keletą klausimų. Savo ruožtu ji pati tikino lietuviškai paklaususi G. Nausėdos apie jo turimą knygų kolekciją bei paprašė patarimų, kaip greičiau išmokti lietuvių kalbą.
„Aš žinau, kad jis kalba keliomis kalbomis, todėl jo paklausiau kaip jis išmoko tiek kalbų ir ar turi kokių patarimų, kaip man išmokti lietuvių kalbą. Taip pat jo paklausiau apie knygų kolekciją, kadangi pati labai mėgstu skaityti“, – pasidalijo A. Reed.
Po partenės susitikimo su prezidentu šypsenos neslėpė ir jos partneris Saulius Ambrulevičius. Visgi lietuvis neskubėjo daryti išvadų.
„Pozityvo daug, bet kol nebus galutinio sprendimo, drįstam labai daug tikėti. Kaip ir Allison minėjo, buvo labai ilgas kelias ateiti iki šio momento. Labai smagu, kad jai pavyko gyvai susitikti su prezidentu. Tikrai yra garbinga, kad jis skiria laiko mums ir jai“, − sakė A. Reed šokių ant ledo partneris S. Ambrulevičius.
Spalio mėnesį posėdžiavusi Pilietybės reikalų komisija vienbalsiai pasiūlė šalies vadovui G. Nausėdai išimties tvarka suteikti Lietuvos pilietybę A. Reed. Galutinį sprendimą dėl pilietybės suteikimo priima prezidentas. Visgi, kol kas nėra aišku, kada prezidentas priims galutinį sprendimą dėl pilietybės suteikimo A. Reed.
Primename, kad dar sausio viduryje Kaune vykusiame Europos dailiojo čiuožimo čempionate A. Reed ir S. Ambrulevičius iškovojo bronzos medalius bei pagerino asmeninius rekordus. Paskutinį kartą šiame čempionate tokius pasiekimus rodė Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas, pelnę bronzos medalius 2006 m.
Prezidentas G. Nausėda po šiais metais poros iškovotų laimėjimų pozityviai vertino galimybes A. Reed suteikti Lietuvos pilietybę. Anksčiau kelis kartus čiuožėjos prašymą gauti Lietuvos pilietybę atmetęs šalies vadovas tikina – dėl poros demonstruojamų pasiekimų į šį klausimą žiūri kitaip.
Jeigu prezidentas suteiktų pilietybę A. Reed, tai būtų jau trečioji G. Nausėdos suteikta pilietybė išimties tvarka.