Frakcijos statuso netekę parlamento pilietininkai kol kas neatskleidžia tolimesnių planų, tačiau į savo gretas vilioja vienintelį Mišrios Seimo narių grupės atstovą Vidmantą Žiemelį.
Pilietinės demokratijos partijos (PDP) atstovai Seime galimybę turėti frakciją prarado užvakar, kai pas socialdemokratus perbėgo Vladimiras Orechovas. Pagal Seimo statutą frakciją gali sudaryti ne mažiau kaip septyni nariai. Pilietininkų parlamente liko šeši. Tačiau PDP vadovai dar nelaidoja vilčių dėl atskiros frakcijos. Jų akys nukrypo į Mišrią Seimo narių grupę, kurioje, žlugus frakcijai, atsidūrė patys pilietininkai.
Planai - paslaptis
Kaip rašo „Lietuvos žinios“, šiandien PDP prezidiumas turėtų svarstyti, kaip elgsis toliau. Pasak naujojo partijos vadovo Algimanto Matulevičiaus, kol kas pilietininkai dirbs Mišrioje Seimo grupėje. Jis neatmetė galimybės, kad PDP prezidiumui nutarus jie gali prisišlieti prie kurios nors kitos Seimo frakcijos. „Dėl visko dar turime tartis. Kol šie procesai vyksta, nenoriu užbėgti jiems už akių“, - LŽ aiškino parlamentaras.
Šiomis dienomis Seimo pilietininkus į savo gretas vilioja kitos parlamentinės frakcijos. „Pats konkrečių siūlymų negavau, bet, be abejo, Seime apie tai kalbamasi“, - tvirtino A.Matulevičius. Jis nenorėjo atskleisti, kokios politinės jėgos gundo jo PDP narius.
Žvalgosi į konservatorius?
Ant koalicijos partnerių dėl jų neparodytos paramos atsistatydinusiam Seimo pirmininkui Viktorui Muntianui ir už PDP frakcijos narių viliones įsižeidę pilietininkai užuovėjos gali ieškoti pas parlamento opoziciją. LŽ šaltinių teigimu, į Seimo Tėvynės sąjungos (TS, konservatorių) frakciją gali pasiprašyti V.Muntianas ir A.Matulevičius. Pastarasis tokias kalbas nei paneigė, nei patvirtino. „Šiandien apie tokius žingsnius per anksti kalbėti“, - paslaptingai kalbėjo PDP pirmininkas.
Seimo TS frakcijos seniūnė Irena Degutienė LŽ vakar sakė, kad pilietininkai pas konservatorius dar nesiprašė. Jei konservatoriai sulauktų tokio prašymo, jį būtinai apsvarstytų. Tačiau I.Degutienė nebūtų linkusi pritarti, kad pilietininkai įsilietų į TS frakciją. Anot jos, partijas keičiantys V.Muntianas ir A.Matulevičius kelia abejonių dėl savo vertybinių įsitikinimų. „Mano nuomone, tai - diskutuotinas klausimas. Neigiamai vertinu žmonių vaikščiojimą iš frakcijos į frakciją ar iš partijos į partiją“, - LŽ pažymėjo I.Degutienė.
Prašė palaikymo
Tačiau kol kas pilietininkai dar bando atnaujinti savo frakcijos veiklą. Jie nusitaikė į Seimo Mišrios frakcijos seniūną V.Žiemelį. Buvęs TS frakcijos narys patvirtino sulaukęs PDP vadovybės siūlymo, bet tikino jo atsisakęs. „Nors nesu Tėvynės sąjungos narys, tačiau šią partiją kūriau ir esu dešiniųjų pažiūrų“, - lakoniškai teigė „pilietininkų“ vilionėms atsispyręs V.Žiemelis.
Norėdami atkurti frakciją pilietininkai užtarimo ieškojo pas konservatorius. Pasikalbėti apie galimą V.Žiemelio prisidėjimą prie galbūt atsikuriančios pilietininkų frakcijos V.Muntianas buvo pasikvietęs I.Degutienę. Anot parlamentarės, atstatydintas Seimo pirmininkas norėjo sužinoti, kokia būtų TS reakcija, jei buvęs jų frakcijos narys prisišlietų prie pilietininkų. „Atsakiau, kad reikia svarstyti, be to, į mus dėl to turėtų kreiptis pats V.Žiemelis. Toks neapibrėžtas ir buvo mūsų pokalbis“, - LŽ tvirtino I.Degutienė.
A.Matulevičiaus teigimu, kol kas anksti kalbėti ir apie visos valdančiosios koalicijos ateitį ir pilietininkų vietą joje. Visus taškus šioje istorijoje turėtų sudėlioti šiandien posėdžiausiantis PDP prezidiumas. „Mums reikia laiko, po keleto dienų ar savaitės jau matysime, kaip viskas klostysis“, - tikino parlamentaras.
Roberta Tracevičiūtė