Pilietinės demokratijos frakcijos nariui Vladimirui Orechovui perėjus į Socialdemokratų frakciją ir šiai frakcijai subyrėjus pilietininkai jaučiasi sutrikę. Nėra iki galo aiški ir valdančiosios daugumos ateitis, mat iki šiol valdančiąją daugumą, kuriai priklausė ir pilietininkai, sudarė vos 72 Seimo nariai iš 141.
Intriga atsirado, nes rytoj Seime numatomas balsavimas dėl pasitikėjimo ministru pirmininku Gediminu Kirkilu. Pats V. Orechovas tikisi, kad Pilietinės demokratijos partija ir toliau liks valdančiojoje koalicijoje bei rems premjerą Gediminą Kirkilą, tačiau pilietininkai dėl to nėra tikri.
Naujienų portalo „Balsas.lt“ paklaustas, kodėl perėjo į kitą frakciją, Vladimiras Orechovas sakė, kad socialdemokratų frakcijoje galės geriau įgyvendinti savo rinkiminius pažadus. Jis paneigė griaunąs valdančiąją koaliciją ir sakė tikįs, kad Pilietinės demokratijos frakcijos nariai yra rimti žmonės bei toliau liks valdančiojoje koalicijoje. V. Orechovas į Seimą buvo išrinktas Darbo partijos sąraše.
Tuo tarpu patys pilietininkai dėl paramos premjerui nėra apsisprendę. Anot laikinojo Pilietinės demokratijos partijos vadovo Algimanto Matulevičiaus, dėl paramos Gediminui Kirkilui bus apsispręsta rytoj, prieš balsavimą dėl nepasitikėjimo.
Balsavimo rezultatus gali lemti Darbo partijos balsai - o ši partija kol kas labiau linkusi neparemti ministro pirmininko G. Kirkilo.
A. Matulevičius portalui „Balsas.lt“ sakė, kad frakcijos narių perviliojimas - nekolegiškas veiksmas. „Kodėl V. Orechovo perėjimas neįvyko anksčiau ar vėliau, o būtent šiuo metu - man didelis klaustukas. Laikas pasirinktas mums sunkiausiu periodu. Įdomu, kodėl pas socdemus jis nepabėgo, kai įkliuvo girtas už vairo“, - teigė A. Matulevičius.
Premjerui atstatydinti galutinai reikia 71 parlamentaro balsų daugumos, o opozicinės partijos turi 68 mandatus, todėl atstatydinimą gali lemti keli nepriklausomų parlamentarų ar valdančiųjų frakcijų narių balsai.