Korėjiečiai plastines operacijas, kad pasiektų idealią išorę perka daug dažniau negu kitos šalys. Kas penkta moteris šioje šalyje pasiryžusi tokiai procedūrai.
Netgi 2012-ųjų Mis Korėja prisipažino pasinaudojusi plastinės chirurgijos privalumais. Po tokio jos pareiškimo daugelis nusprendė, kad pergalė grožio konkurse buvo neteisinga, tačiau tituluota gražuolė atšovė: „Aš ir nesakiau, kad gimiau gražuole“. Karūna liko jai.
Plastinės operacijos tapo kasdienybe ir įprasta pokalbių tema. Žmonės gali pasiteirauti kur jūs pasidarėte tokią mažą nosytę ir niekas to nelaikys netaktišku klausimu. Tai tas pat, kaip paklausti, kokioje parduotuvėje pirkote vardinę rankinę.
Merginos be kompleksų pasakoja, ką būtent jos savyje pakeitė.
Modelio Kim Tae Hee veidas – vienas iš geidžiamiausių tarp į plastikos chirurgus besikreipiančių korėjiečių moterų.
Vienas iš populiariausių Korėjoje realybės šou vadinasi „Leiskite man užeiti“. Dalyviai pasakoja už širdies griebiančias istorijas iš savo gyvenimo, kokias kančias jiems teko patirti, kol stebukladariai plastikos chirurgai nepakeitė jų išorės.
Dažniausiai koreguojamos nosys ir akių vokai. Šios operacijos tokios įprastos, kad jas vadina „bazinėmis“.
Korėjiečiai, tikriausiai, siekia priartėti prie vakarietiškų grožio standartų, tačiau nedrįsta to pripažinti.
Neretai po plastikos chirurgų peiliu gulasi netgi moksleivės. Yra nuomonių, kad kuo anksčiau atlikti plastinę operaciją, tuo „natūraliau“ ji atrodys ateityje. Po penkių metų, šių mergaičių nebus įmanoma pažinti.
Kai kurie tėvai netgi skatina vaikus darytis plastinę operaciją. „Visi aplink darosi gražesni ir gražesni, o tėvai nenori, kad jų vaikai būtų bjaurieji ančiukai“, - pasakojo viena korėjietė. Plastinė operacija gali būti ir nuostabi dovana išleistuvių proga.
Spaudoje buvo juokaujama dėl to, kad daugelis Mis Korėja 2013 dalyvių atrodo kaip dvynukės – nėra jokių abejonių, kad kai kurios iš šių gražuolių tokiomis tapo ne be plastinės chirurgijos pagalbos.
Vienas iš pavojingiausių šiuo metu esančių mados klyksmų – viršutinio ir apatinio žandikaulių korekcijos. Ši „dviguba žandikaulio operacija“ anksčiau buvo skirta rimtų defektų korekcijai, dabar ją naudoja norėdami pasiekti dailesnes veido linijas.
Aišku, plastinė chirurgija visada susijusi su rizika, įskaitant tam tikrų veido dalių nejautrumą, arba netgi paralyžių. Tačiau daugelis moterų norėdamos atrodyti pritrenkiančiai į tokią riziką nekreipia dėmesio.
Korėjoje visi įsitikinę, kad moterų sėkmė tiesiogiai susijusi su jos išore. Gražuolė turi daugiau galimybių sėkmingai susituokti, gauti norimą darbą ir užsitikrinti gerus santykius su aplinkiniais.
Beje, vyrus tai irgi liečia – plastinės chirurgijos klinikų reklamas teigia, kad išorė garantuoja jiems sėkmę asmeniniame gyvenime ir darbe. Korėjoje netgi yra specializuotos plastinės chirurgijos klinikos vyrams.
Korėja užsitarnavo plastinės chirurgijos Mekos vardą. Korėjos gydytojai puikiai apmokyti ir naudoja naujausius metodus. Egzistuoja netgi specialus įstatymas, leidžiantis kitos specializacijos gydytojui pakeisti kvalifikaciją į plastinės chirurgijos specialistą.
Plastinė chirurgija – toks pelningas verslas, kad pietinėje Seulo dalyje susiformavo taip vadinamas „grožio žiedas“, ten, pačiuose prabangiausiuose rajonuose, įsikūrusios klinikos.
Atsirandant vis daugiau plastinės chirurgijos pasiūlos, kainos už paslaugas tampa vis priimtinesnės. Procedūrą, už kurią JAV reiktų pakloti ne mažiau 10 tūkst. dolerių, Korėjoje galima nusipirkti už 2000-3000 tūkst.