NASA zondas „Phoenix“ nesugebėjo įdėti į analizatoriaus kamerą paimto Marso grunto pavyzdžio, pranešė naujienų agentūra AP.
Zondo manipuliatorius surinko nusileidimo vietoje pastebėto balkšvo grunto pavyzdžius ir turėjo juos suberti į TEGA (Thermal and Evolved-Gas Analyzer) analizatorių, kad būtų galima nustatyti jų cheminę sudėtį. Tačiau vaizdo kamera mokslininkams padėjo nustatyti, kad grunto pavyzdžiai nepateko į analizatorių.
NASA „Phoenix“ programos atstovų teigimu šio bandymo metu visi zondo prietaisai veikė be sutrikimų. Kodėl grunto pavyzdžiai nepateko į analizatoriaus kamerą, tikimasi išsiaiškinti po kelių dienų. Kol kas minimos dvi galimos priežastys: gali būti, kad gruntas buvo pernelyg rupus, ir jį sulaikė stambių dalelių nepraleidžiantys filtrai. Kita versija – vibracinio prietaiso, turėjusio nupurtyti grunto daleles į kamerą, parodymai buvo neteisingi.
NASA anksčiau buvo pranešusi apie po nusileidimo pastebėtą TEGA analizatoriaus defektą: vienos iš jo kamerų durelės bandymų metu atsidarydavo ne iki galo. Tačiau specialistai tuomet teigė, kad tai nesutrukdys sėkmingai priimti mėginius.