Bendrovės „Philips“ padalinio Olandijoje inžinieriai sukūrė „intelektualią piliulę“, kurios korpuse telpa ne tik vaistai, bet ir mikroprocesorius, baterija, bevielio radijo ryšio įtaisas ir vaistus išleidžiantis siurblys. Naujovė turėtų padėti vaistus pristatyti tik į tas žmogaus virškinamojo trakto vietas, kurioms jų išties reikia.
Jei vaistus pavyktų pristatyti tiesiai į ligos židinį, jų dozės galėtų būti mažesnės, o sukeltas šalutinis poveikis – daug silpnesnis. Tokiu būdu būtų galima efektyviai gydyti tokias virškinamojo trakto ligas, kaip Krono liga (lokalinis plonosios žarnos uždegimas), teigia „Philips“ atstovai.
Nors miniatiūrines vaizdo kamera turinčios kapsulės jau naudojamos kaip diagnostikos įrankiai, kol kas jose nenumatyta galimybė transportuoti medikamentus. Tuo tarpu „iPill“ gali ne tik gabenti gydančiąsias medžiagas, bet ir matuoti konkrečių zonų temperatūrą ir gautą informaciją bevieliu ryšiu perduoti į išorinį imtuvą. Bendrovė planuoja savo naująjį gaminį pristatyti kasmetiniame Amerikos farmacijos mokslininkų asociacijos (American Association of Pharmaceutical Scientists, (AAPS)) susitikime, kuris šį mėnesį bus rengiamas Atlantoje (JAV).
Kol kas „iPill“ yra tik prototipas, tačiau „Philips“ teigia, jog jis jau visiškai parengtas serijinei gamybai. Beje, nuo to laiko, kai gamintojas padavė paraišką tokio gaminio patentui, praėjo vos metai.